Комплекс вправ допомагає активізувати процес реабілітації хворих після інсульту

омплекс вправ допомагає активізувати процес реабілітації хворих після інсульту

Гімнастика застосовується при помірних і легких рухових порушеннях. 1. Вихідне положення (в. п.) — сидячи, руки зігніть в ліктьових суглобах. В середньому і повільному темпі «ходите» 2-3 хвилини. При необхідності хвору руку притримуйте здоровою рукою.

2. І. п. сидячи, руки вздовж тулуба. Піднімайте руки вперед — вгору на вдиху, опускайте на видиху. Виконуйте вправу 5-6 разів. Слідкуйте задыханием. Якщо неможливо підняти хвору руку, виконуйте вправу однією рукою.

З. В. п. сидячи, кисті рук покладіть на плечі. Зробіть кругові рухи по 8-10 разів в кожну сторону так, щоб працював плечовий суглоб. Слідкуйте задыханием.

4. І. п. сидячи, руки на колінах. П’ятою хворої ноги круговими рухами ковзати по поверхні підлоги. Повторюйте вправу 5-6 разів у кожну сторону. Щоб було зручніше, підкладіть хвору руку під сідницю.

5. І. п. сидячи, руки на колінах. Робіть кругові рухи в повітрі здоровою ногою так, щоб працював тазостегновий суглоб. Повторюйте вправу 5-6 разів у кожну сторону. Для зручності підкладіть хвору руку під сідницю.

6. І. п. сидячи. Відкиньтеся на спинку стільця, руки тримаєте на колінах. Дихайте діафрагмою. Вправу повторіть 5-6 разів.

7. І. п. сидячи, руки на колінах. Одночасно піднімайте і опускайте плечі. Вправу повторіть 8-10 разів. Дихання не затримуйте.

8. І. п. сидячи, руки на поясі. Відсуньтеся від спинки стільця. Вдихнувши, лікті відведіть назад, на видиху нахиліться вперед і зведіть плечі. Вправу повторіть 4-6 разів.

9. І. п. сидячи, долоні скріпіть «у замок» упріться ними в підборіддя. Піднімайте лікті вгору.

10. В. п, — сидячи, руки на поясі, ноги на ширині плечей. По черзі розгинайте ноги в колінних суглобах. Вправу повторіть 8— 10 разів кожною ногою. Носок прагнете тягнути на себе. 11. І, п. — сидячи, руки тримаєте на колінах. Рухайте очей-вими яблуками вгору-вниз, праворуч-ліворуч, кругом. Робіть по 5-6 рухів в повільному темпі.

12. І. п. сидячи. Тримайте в руках палицю на рівні грудей. Повертайте тіло то в одну, то іншу сторону, збільшуючи амплітуду руху. Вправу повторіть 8— 10 разів.

13. І. п. сидячи. Візьміть палицю і затисніть між стоп, руками тримайтеся за палицю, здорова рука лежить на хворий. Згинайте і розгинайте руки влокте-вих суглобах. Вправу повторіть 8-10 разів.

14. І. в.: встаньте лицем до гімнастичної стінки, поклавши руки на рейку на рівні грудей. Перекочуйтеся з п’яти на носок. Вправу повторіть 15— 30 разів. При необхідності здоровою рукою фіксуйте зверху хвору руку.

15. І. п.: встаньте лицем до гімнастичної стінки, тримаючись за рейку. Розігніть Руки в ліктях. Присідайте, не відриваючи п’яток від підлоги. Вправу повторіть 8— 10 разів. При необхідності здоровою рукою фіксуйте зверху хвору руку.

16. І. п.: встаньте лицем до гімнастичної стінки, тримаючись за рейку на рівні грудей. По черзі, скільки дістанете, перебирайте руками рейки на шведській стінці.

17. І. п.: встаньте лицем до гімнастичної стінки, тримаючись за рейку. Вагу тіла перенесіть на хвору ногу. Здорову ногу зігніть в колінному суглобі. У такому положенні порахуйте до трьох. Якщо не вдається триматися хворою рукою, зафіксуйте її зверху здоровою.

18. І. п.: встаньте лицем до гімнастичної стінки, тримаючись за рейку. Повторіть вправу 17 з іншою ногою.

19. І. п.: встаньте здоровим боком до гімнастичної стінки, покладіть на поперечину здорову руку на рівні грудей. Відведіть хвору ногу в бік, намагаючись тягнути носок на себе. Хвору руку покладіть на пояс. Вправу повторіть 8-10 разів.

20. І. п.: встаньте здоровим боком до гімнастичної стінки, покладіть на поперечину здорову руку. Згинайте хвору ногу в колінному і тазостегновому суглобах, намагаючись тягнути носок на себе. Потім розігніть ногу і відведіть її назад. Вправу повторіть 8-10 разів.

21. І. п.: встаньте здоровим боком до гімнастичної стінки, покладіть на перекладину на рівні грудей здорову руку. Перебирайте рейки рукою вгору, а потім вниз. Вправу повторіть 5-6 разів.

22. І. п.: встаньте здоровим боком до гімнастичної стінки, покладіть на перекладину на рівні грудей здорову руку. Відведіть випрямлену хвору руку в сторону під кутом 90 градусів. Якщо це складно зробити, то руку зігніть у лікті. Вправу повторіть 8-10 разів.

Також Вам допоможеть у тренуваннях Спортивне харчування

 

Читайте наші статті:

Вправи для м’язів спини в домашніх умовах

Цілющі властивості грибів

«Густа кров»

Користь яблук для здоров’я