Кето дієта, що ж це?

Кето дієта, користь чи шкода?

Всі ми хочемо схуднути, інколи роками вибираючи систему харчування, яка підійде нам найкраще. Кетогенна дієта нова панацея для схуднення. Вона ефективно використовується для лікування анорексії, нервових розладів, начебто Паркінсона і Альцгеймера, профілактики ракових захворювань. А ще завдяки такому раціону харчування можна звести нанівець залежність від солодкої їжі.

Основи кето дієти

Дієта, що складається з жиру, бачиться багатьом привабливим способом скинути зайві кілограми. Як відомо, базовий раціон тримається на трьох китах: білках, жирах і вуглеводах. Кетогенна дієта пропонує взяти за основу харчування велику кількість корисних жирів, а рівень споживання білків і вуглеводів знизити до 15% і 5%, відповідно. Її активно використовують спортсмени, щоб позбавиться непотрібних жирів, при цьому зберігаючи м’язову масу. Для даного раціону харчування підходять корисні добавки з мікроелементів і протеїнів, на кшталт білкових комплексів.

Що можна їсти при кето дієті

Система харчування, основу якої складають жири, дуже ситна, але не дуже різноманітна. Важливо розуміти, що вуглеводи містяться в багатьох продуктах, починаючи з солодощів, закінчуючи овочами і макаронами. Повністю виключити їх з раціону, перейшовши на незвичний нам режим харчування, може бути складно. Організму знадобиться час, щоб перебудуватися.

  • Корисні жири: горіхи, насіння, натуральні масла, авокадо, кокосові вершки, морська риба, вершкове масло.
  • Білки: індичка, курка, лосось, оселедець, горіхи, насіння.
  • Вуглеводи: зелені і листові овочі, огірки, кабачки, ягоди.

Виключити з щоденного списку продуктів рекомендують в першу чергу хліб, а також все що містить борошно. Слід обмежити споживання кави, міцного чаю, віддаючи переваги натуральним трав’яним зборам. Уникати солодких фруктів, цукру, картоплі, моркви і буряка. Існують також спеціальні білкові добавки, що включають комплекс амінокислот, які сприяють підвищенню працездатності.

Чим небезпечна кето дієта

Основний принцип спалювання зайвої ваги при виключенні вуглеводів з раціону — розщеплення жирів на паливо. Зазвичай організм отримує його з глюкози і складних вуглеводів, але, коли їх стає недостатньо, переходить на використання своїх внутрішніх запасів. Їх дефіцит змушує організм виробляти аналоги, які і називаються кетонами. Щоб запустити цей складний процес спалювання зайвих сентиментів потрібно не менше тижня часу. Кожен організм може прийняти його по-різному, не виключена слабкість, сонливість, втрата концентрації або навіть легка лихоманка.

Своєрідний режим харчування обмежує наш раціон, роблячи набір щоденних продуктів дуже мізерним. Довга відсутність вуглеводів погано впливає на розумові здібності, знижуючи увагу і концентрацію, а з часом погіршується навіть фізичний стан.

Кето дієта тривалість

Фахівці з харчування і гастроентерологи розходяться в своїх думки про те: скільки можна сидіти на кето дієті. Однозначно можна сказати тільки те, що активне спалювання зайвих жирів починається через місяць після її початку. Скільки вона повинна тривати вирішувати саме вам, залежно від самопочуття і поставлених цілей.

 

Читайте наші статті:

Як користуватися кокосовим маслом для волосся

Збільшуємо губи за допомогою макіяжу

Розвиваючі ігри для прогулянки

6 способів продовжити ефект від гоління