Йога айенгара

Йога айенгара

Даний вид йоги виник в Індії. Його популярність пояснюється тим, що вправи роблять благотворний вплив як на тіло, так і на душу людини. Регулярні заняття йогою-айенгара дозволяє значно зміцнити здоров’я, позбавитися від розладів психіки та досягти внутрішньої гармонії.

Комплекс вправ йоги-айенгары Рекомендується виконувати вправи в тій послідовності, в якій вони дані. Їх унікальність полягає в доступності. Йога айенгара не має обмежень за віком і рівнем фізичної підготовки. Навіть після того, як ви зробите всі вправи, не буде відчуватися сильної втоми, оскільки цей комплекс побудований на чергуванні напруження і розслаблення. Перед заняттям прийміть позу для медитації. Для цього сядьте на підлогу, спину тримайте прямо, ноги зігніть в колінних суглобах і підтягніть до тазу (одна стопа над іншою). Розгорніть долоні вгору і покладіть на коліна, дихайте рівно і спокійно. Ця поза дозволяє не тільки відчути умиротворення, але і налаштуватися на виконання всього комплексу

Вправа 1. Дотик колін Сядьте на підлогу, зігніть ноги в колінних суглобах, стегна опустіть на п’яти. … Дотик колін благотворно впливає на діяльність шлункового тракту.

Нагніться, чолом торкніться підлоги, руки випрямити вперед. Розслабте м’язи всього тіла і залишайтеся в цій позі протягом декількох хвилин. Дихайте природно, без напруги.

Вправа 2. Упор долонями

Ляжте на підлогу обличчям вниз, руки зігнуті в ліктях, долоні впираються в підлогу біля грудей. Роблячи упор на долоні, випряміть руки. Прогнувшись назад, тягніться верхівкою вгору. Відчуйте, як розтягуються м’язи спини, дихання довільне.

Вправа 3. Скручування З кінцевого положення вправи 2 виконуйте повільні скручування, дивлячись через плече і намагаючись побачити обидві п’яти. Виконайте такі скручування по 7 разів в кожну сторону. Опустіть корпус і відновіть дихання.

Вправа 4. Підйом тазу Лежачи на підлозі обличчям вниз, упріться долонями в підлогу і піднімайте таз, спочатку опираючись на коліна, а потім випрямивши ноги. Долоні і стопи повинні упиратися в підлогу, при цьому руки і корпус утворюють пряму лінію, ноги випрямлені. Залишайтеся в цьому положенні протягом 5 повних вдихів-видихів.

Вправа 5. Стрибки З кінцевого положення вправи 4 виконайте легкий стрибок до пензля. Ноги злегка зігніть в колінних суглобах, кисті розташуйте на одній лінії з п’ятами. Повільно випряміть ноги і притисніть корпус до ніг. Якщо не виходить покласти кисті на підлогу, можете доторкнутися кінчиками пальців. Повторите вправу 4 рази.

Вправа 6. Підйом ноги зі скручуванням Сядьте на підлогу, ноги випрямити. Підтягніть до живота праву ногу і виконуйте скручування, при цьому розгорніть корпус вправо. Виконайте по 5 скручувань в кожну сторону.

Вправа 7. Нахил животом до стегон Сядьте на підлогу, ноги випрямити вперед. … Нахил животом до стегон не рекомендується вагітним, а також людям, що страждають серйозними захворюваннями серцево-судинної системи.

Виконайте повільний нахил вперед, животом упріться в стегна, кисті тягніть до пальців ніг. Повторіть вправу 8 разів.

Вправа 8. Прогин корпусу Встаньте прямо, ноги разом, стопи паралельні один одному. Вдихніть і підніміть руки вгору, відведіть голову назад, максимально прогніть корпус назад від шиї до лопаток. Затримайтеся в цьому положенні, скільки можете, і виконайте зворотний рух під час видиху.

Вправа 9. Випинання живота Поставте ноги на ширину плечей і злегка зігніть їх в колінах. Долонями упріться в стегна трохи вище колін пальцями всередину. Розслабте Спину, основний упор перенесіть на руки. У такому положенні втягуйте і випинати живіт з максимальною амплітудою 10 разів.

Вправа 10. Розслаблення рук Встаньте прямо, ноги поставте на ширину плечей, стопи паралельні один одному, руки опустіть вздовж тулуба. Виконайте вдих і швидко нахиліться вперед, руки при цьому повинні вільно висять униз. Уявіть, що ви берете важку штангу. Напружуючи всі м’язи тіла, розгинайте корпус, як би виконуючи підйом штанги. Руки в ліктях не згинайте, основну увагу зосередьте на розгинанні хребта. Випряміться, затримайтеся на кілька секунд в цьому положенні, потім різко розтисніть пальці рук і розслабте все тіло. Повторите вправу 4 рази.

Вправа 11. Складання долонь Встаньте прямо, ноги поставте разом, долоні складіть на рівні серця. Виконайте повільний вдих, потім повільний видих, втягуючи при цьому живіт, нахиляючи голову і притискаючи підборіддя до грудей. Затримайтеся в такому положенні, після цього розслабте м’язи, випряміть голову і виконайте вдих. Повторіть вправу 6 разів.

 

Читайте наші статті:

Вправи для м’язів спини в домашніх умовах

Цілющі властивості грибів

«Густа кров»

Користь яблук для здоров’я