Як зігріти «мерзлячку»

мерзляк

Якщо руки-ноги холонуть від довгого перебування на морозі, а в приміщенні швидко зігріваються — це нормально. Але буває і підвищена «мерзлявость», причини якої криються в порушенні роботи механізмів терморегуляції, і пов’язані вони найчастіше з судинними патологіями. Адже стопи і кисті рук знаходяться на периферії, тому, якщо судини погано працюють, потрібну кількість крові до них просто не доходить. Поганою стійкістю до холоду потерпають також люди, що ведуть сидячий спосіб життя і мають астенічний (тонкокостное) статуру П’ять порад замерзаючим

1.Займіться тренуванням судин. Під цим насамперед мається на увазі загартовування: вранці контрастний душ, а перед сном тепла ванна з морською сіллю.

2.Підберіть правильний одяг і взуття. Тут головний принцип — одягатися багатошарово,як капуста. Доведеться відмовитися від тісних, обтягуючих речей, ременів і поясів, що порушують кровообіг З цієї ж причини не варто надягати тугі кільця і браслети. Взуття по можливості теж завжди повинна бути вільною, щоб між ногою в носінні і черевиком зберігалася невелика повітряна подушка. Прекрасно зберігають тепло вовняні або повстяні устілки.

3. Приймайте спеціальні препарати, що поліпшують периферичне кровопостачання, а також вітаміни А, С, Е і РР, зміцнюють стінки судин.

Витамины группы A

Витамины группы С

Витамины группы E

4. Змініть свій раціон. Їжте більше овочів і фруктів, особливо тих, що мають червоне і синьо-фіолетове забарвлення (вони добре діють на судини), гречку, багату рутином (він же вітамін Р), який зміцнює стінки капілярів, хліб з цілісних пшеничних зерен, що містять багато цинку, також необхідного для судин. А від міцного чаю і кави, алкоголю і сигарет відмовтеся повністю.

5. Не тріть постраждалі місця ні руками, ні, тим більше, спиртом. Спочатку краще прийняти теплу ванну і випити гарячого чаю.

ЧОЛОВІКИ МЕРЗНУТЬ РІДШЕ За статистикою, кожна третя представниця слабкої статі — мерзлячка, яка тремтить і при цілком комфортній температурі. Серед чоловіків такі «мімози» зустрічаються рідше, оскільки у них від природи краще налагоджена терморегуляція, так і нервова система зазвичай міцніше.

Читайте наші статті:

Чи потрібно вечеряти?

Джерела рослинного білка

Скажи стресу ні!

Як збити температуру вдома