Як уникнути стресових ситуацій та мінімізувати їх шкоду

стресс, стрес, емоційне напруження, нагнітання
Слово «стрес» і всі його форми впевнено займає лідируючі позиції в рейтингу найбільш часто вживаних слів XXI століття. Причому використовується цей термін не тільки професорами, докторами, психологами, але і звичайними людьми. Вся справа в темпі і навантаженнях сучасного способу життя, особливо міських жителів. За сумною статистикою від стресу не застрахований ніхто, але багато хто може з ним боротися.

Для успішного знаходження відповіді на це питання необхідно трохи заглибитися в етимологію цього терміна. У перекладі з англійської «stress» – це тиск, натиск, гніт, навантаження, напруга і т. д. Як бачите, значень даного слова в перекладі з англійської досить багато. Так само багато і підвидів стресових впливів на організм людини.

Види стресу і його вплив

Два основних види стресу – це фізичний і емоційний. Вони, в свою чергу, поділяються на нервово-психічні, температурні, світлові і так далі. Цікавим є той факт, що не завжди стрес негативно впливає на людину. Так, в медицині (фізіологія, психологія) виділяють позитивне і негативний вплив стресу (називають відповідно еустрес і дистрес). У даній статті ми говоримо про зниження дистресу у контексті нервово-психічного стану людини.

Пристосованість і комплексний підхід

Людина, будучи досконалою і автономною системою, має така якість, як пристосовуваність. Саме це і допоможе нам у подоланні негативного стресового впливу і перетворення його в позитивне. Весь секрет полягає в потаємних можливості нашого організму і нервової системи, зокрема.

Звичайно, говорити про стресі тільки як про нервовому напруженні не можна, так як сам по собі він є фізіологічною реакцією організму на серйозні дії. Тобто, працюючи в комплексі, систематична нервова навантаження може призвести до погіршення імунітету, і до фізіологічних розладів.

Захистити свій організм, оточити його своєрідним захисним полем допоможе комплексний підхід до свого фізичному і психічному здоров’ю. Напевно, не варто говорити про користь здорового харчування і регулярних фізичних навантаженнях, так як сприятливий вплив на організм тут допомагає боротися зі стресом в комплексі. Що ж стосується нервової системи і психіки, то тут все набагато складніше і індивідуальніше.

Як зменшити вплив стресу?

Перелік деяких антистресових препаратів:

В якості загального фактора виникнення психологічного стресу можна прийняти соціальний фактор. Тобто негативний вплив людей на самих себе. Захиститися тут допоможуть релаксаційні і медитативні вправи, які допоможуть розвинути стабільність і спокій. Не можна вдаватися до підручних засобів, як окремим засобам боротьби зі стресом, таких як алкоголь, куріння, заспокійливі препарати і так далі.

Тільки працюючи в комплексі можна досягти позитивного результату. Крім медитацій може допомогти установка «психічного бар’єру». Це убезпечення себе від першоджерела навантажень (хоча б на час), тобто відпустку. Краще всього проводити цей час ближче до природи, а якщо не виходить, то просто у менш людному місці, з можливістю насолоджуватися мистецтвом, музикою, читанням.

У кожної людини повинні бути свої духовні способи, що допомагають навести порядок. Якщо Ви зможете зміцнити своє психічне здоров’я, займаючись вищеописаними речами, то в подальшому потрібно буде зайнятися емоційним стресом, який першим активізує вегетативну нервову систему і її ендокринне забезпечення.

При систематичному впливі на організм емоційний фон застоюється і призводить до порушення функціонування організму. Джерело виникнення емоційного стресу видаляється заглибленим самоаналізом (викорінення зайвих емоційних реакцій та пристосування до навколишнього середовища) і чергуванням різних видів зайнятості.

 

Читайте наші статті:

Скажи стресу ні!

Як стрес впливає на стан шкіри.

Весняний авітаміноз: необхідні вітаміни

Заспокійливі засоби при депресії