Як стрес впливає на стан шкіри.

І хоча прямий причинно-наслідковий зв’язок між переживаннями і захворюванням видно не завжди, багато хто напевно знає, що стрес-фактор провокує багато хвороб. Стреси також мають негативний вплив на стан нашої шкіри.

Самі по собі психо-емоційні навантаження не здатні викликати захворювання шкіри, але більша частина дерматологічних проблем можуть загостритися під час стресу.

Справа в тому, що в результаті стресу в організмі в надлишковій кількості виробляється гормон кортизол, який мобілізує ресурсні сили організму. Під його впливом підвищуються цукор і кров’яний тиск, збільшується кислотність шлункового соку, знижується рівень захисних сил організму. Всі ці процеси відбиваються, насамперед, на зовнішньому вигляді, а саме на стані шкіри. Можуть з’являтися різні висипання, загострюватися такі захворювання, як псоріаз, атопічний дерматит, нейродерміт, може виникнути так зване стрес-акне.

Відсутність стресу не допоможе повністю позбутися від цих захворювань, але під час лікування лікарі рекомендують дотримуватися режиму дня, збалансованого харчування і позитивного мислення. Ці рекомендації є частиною комплексної терапії і допомагають зменшити негативні зовнішні прояви даних захворювань (висипання, почервоніння, свербіж, печіння, лущення).

Рекомендації при лікуванні дерматологічних захворювань:
— Дотримуйтеся режиму дня, лягайте спати до 23, спіть не менше 7 годин на день. Здоровий сон допомагає позбутися надлишку кортизолу, який виробляється під час стресу.
— Виключіть з раціону фастфуд, чіпси, майонези і інші шкідливі продукти. Харчуйтеся збалансовано, стежте, щоб у вашому меню була достатня кількість овочів і фруктів, а також злаків.
— Пийте в достатній кількості воду, з розрахунку 30 мл на 1 кг маси тіла.
— Займайтеся спортом. Активний спосіб життя і фізичні навантаження знижують рівень кортизолу в крові, а також допомагають нормалізувати кров’яний тиск і рівень цукру в крові. Крім того, від фізичних вправ організм виробляє інші гормони — серотонін, дофамін і ендорфін.
— Намагайтеся збалансовано чергувати фізичну активність і відпочинок. Під час відпочинку максимально розслабляйтеся і набирайтеся сил. Відпочинок — ще один фактор, що сприяє виробленню серотоніну, який в свою чергу допомагає вироблятися колагену, який відповідає за красу і молодість шкіри.
Зняти нервову і психологічну напругу допоможуть капсули Антистрес.

Читайте наші статті:

Чи шкідлива засмага?

Веник для бани

Гіалуронова кислота чарівний магніт

Пружна і еластична шкіра – що важливо враховувати