Як прибрати закладеність носа в домашніх умовах

Закладенність носа

Повноцінне дихання дозволяє отримати насолоду від активного способу життя, забезпечує здоровий сон і хороше самопочуття. Протягом життя багато дітей і дорослі стикаються з різними причинами закладеності носа. Ми звикли використовувати народні засоби і краплі щоб прибрати сильну закладеність, але може справа в іншому? Як дізнатися чому ваш ніс перестав дихати і прийняти правильне рішення по його лікуванню і профілактиці?

Чому може не дихати ніс

Найбільш просто визначити причину нежиті у дитини. Діти не тільки часто застуджуються, а й схильні до вікових змін, а також пробувати все на смак. Буває таке що іграшка потрапляє не тільки в зубки малюка, але і, згодом, в носову порожнину. Лякатися цього не потрібно, вчасно помічена деталь буде легко вилучена лікарем-терапевтом.

Серед інших причин, що викликають закладеність в носі:

  • Викривлення носової перегородки;
  • Виникнення поліпів на слизовій;
  • Сезонна алергія.

Крім викривленої перегородки всі інші причини можна прибрати без оперативного втручання. Використовуються різні спреї і краплі, які очищають носові пазухи, живлять їх натуральними екстрактами і ефективно відновлюють нормальний стан слизової дихальних шляхів.

Ефективне лікування носа в домашніх умовах

Один з давніх і перевірених методів лікування, що допомагає швидко прибрати неприємну симптоматику риніту — зволоження і промивання пазух. Слід робити парові інгаляції: дихати теплим вологим повітрям, яке можна збагатити ефірними маслами і живильними екстрактами. Рекомендується також використовувати вдома і в офісі зволожувачі повітря, щоб не допускати зайвого пересихання слизової.

Перевіреним способом прочистити ніс без крапель стануть промивання сольовим розчином. Можна виготовити його самостійно або купити в аптеці засіб з морською водою у флаконі під тиском. Існують також методи типу зозулі, де промивання йде через дві ніздрі відразу. Вони ефективні в боротьбі з алергічним ринітом та будь-якими іншими видами закладеності пазух. Деякі навіть вважають, що регулярні промивання і зволоження допомагають впорається з хронічною закладеністю носа.

Зняти закладеність носа у дитини

Будь-яка набряклість пазух говорить про запалення і набряк слизової оболонки. Нежить може проходити і без шмарклів, але відчуття затурканості і труднощі при вдиху вже явні симптоми запалення. Наші бабусі намагалися пробити закладеність носа за допомогою натуральних крапель з буряка чи цибулі, відчуття при цьому були не надто приємними. Нинішня фармацевтика пропонує безліч засобів, які допоможуть усунути закладеність, виготовлених на основі натуральних компонентів.

Величезною популярність користуються засоби на основі алое або цикламена, вони не тільки зволожують слизову, а й мають активні протимікробні і протизапальні властивості. Дуже добре справляється з бактеріями в пазухах колоїдне срібло. На його основі роблять засоби для промивання, а також краплі та спреї. Головне правило лікування — почати його якомога раніше!

 

Читайте наші статті:

Дієта для вагітних з підвищеним цукром: меню і рекомендації

Збір трав від глистів: що ефективніше?

Позбавляємося від похмілля народними засобами

Симптоми остеохондрозу шийного відділу: як не пропустити тривожні дзвіночки