Як не хворіти взимку і влітку?

Як не хворіти взимку і влітку?

Саме природні захисні сили організму допомагають нам залишатися сильними і здоровими. Називаються вони імунітетом і основна їх функція — це боротьба з чужорідними агентами (віруси, бактерії, грибки, мікроорганізми). Потрапляючи в організм людини ці чужорідні збудники, відразу ж знешкоджуються клітинами нашої імунної системи. За роботу імунітету людини відповідає лімфатична система, кістковий мозок, селезінка та вилочкова залоза (тимус). Саме вони беруть участь у виробництві і розподілі імунних клітин — лімфоцитів, фагоцитів і макрофагів по всьому тілу.

Імунітет нашого організму може бути вродженим або специфічним. Вроджений імунітет формується ще у плода в утробі матері, а специфічний виникає після перенесення якогось захворювання. Наприклад, такі імунітети формуються після перенесення вітрянки або кору. Так що ви не зможете повторно захворіти ними — у вас буде до них імунітет. Специфічний імунітет може бути природним (виробляється самим організмом) або штучним (з’явиться в результаті вакцинації).

На даний момент кількість людей з ослабленим імунітетом неухильно зростає, що не може не викликати засмучення і побоювання у лікарів. Все це пов’язано з багатьма факторами, в списку яких погана екологія, постійні стреси, а також порушення правил прийому лікарських засобів і неправильний спосіб життя.

Як визначити, що у вас ослаблений імунітет?

Найбільш характерними ознаками ослабленого імунітету зазвичай є часті застуди. Також про зменшення захисних функцій організму можна здогадатися за такими симптомами як підвищена стомлюваність, збільшені розміри шийних і лімфатичних вузлів, а також постійні алергічні реакції на харчові продукти та інші збудники.

Які існують способи підвищити імунітет?

Щоб підтримати свою імунну систему в складний період зверніть увагу на раціон свого харчування. По-перше, дуже важливо пити тільки очищену воду. Ідеально підійде мінеральна вода без газу, також для очищення води від шкідливих домішок можна використовувати природний мінерал шунгіт. Унікальність його пояснюється наявністю особливої, рідкісної форми молекул вуглецю — фулеренів, за відкриття яких група англійських учених в 1998 році удостоїлася Нобелівської премії. При взаємодії з водою, шунгіт структурує її і робить біологічно-активною. Вода, очищена шунгітом використовується для пиття, приготування їжі та в косметичних цілях, вона є водою нового покоління.

Відмінний вплив надають і фруктові-овочеві свіжовичавлені соки, трав’яні чаї та продукти бджільництва. Чай Неболейка сприяє підвищенню захисних сил організму, поповнює нестачу вітамінів, стимулює обмін речовин. Містить рослини, які посилюють дію один одного (плоди шипшини, кора верби, корінь солодки, трава стевії, трава ехінацеї).

Підняти імунітет і впоратися з вірусними захворюваннями, особливо в холодну пору року, допоможе також вітамін С (аскорбінова кислота). У великій кількості він міститься в чорній смородині, шипшині, лимонах, іван-чай. До речі, вітаміну С в іван-чаї міститься в 3 рази більше, ніж в лимонах і апельсинах. Так що, регулярне вживання іван-чаю сприяє підвищенню імунних сил організму, а також створить всі умови для нормального функціонування шлунково-кишкового тракту.

Не забуваємо про дари природи!

Природним антибіотиком, дбайливо наданим нам матінкою землею, є і краплі грибна аптечка Кордицепс. Дослідження показали, що прийом кордицепса значно збільшує активність Т-кілерів, що дуже важливо при різних захворюваннях. Він містить природні антибіотики, які мають бактеріостатичний вплив на патогенні бактерії, такі як пневмококи, стрептококи, золотистий стафілокок та ін.

Трав’яні суміші і чаї можна давати навіть дітям старше 7 років. Так на ніч можна поїти їх трав’яним настоєм з м’яти, меліси, шавлії і липи. Ці трави м’яко підтримують імунну систему, знімають спазми дрібних судин і сприяють природному очищенню слизових.

Покращуємо імунітет завдяки фізичним вправам!

Влітку і в теплу пору року дуже допомагає плавання, обливання і контрастний душ. Причому приймати той же душ можна прямо на вулиці або природі. Чергування високих і низьких температур — чудове тренування імунної системи. Взимку загартовування можна проводити за допомогою відвідування лазні і сауни. Якщо немає такої можливості, застосовуйте звичайний контрастний душ вдома.

Ще для імунної системи важливий повноцінний відпочинок. Рекомендується сон не менше 6-7 годин на день, а деяким людям з підвищеною стомлюваністю і дітям навіть не менше 8 годин. Хорошим відпочинком буде прогулянка! Збирайтесь з сім’єю в парк або ліс, відвідуйте басейн, головне пам’ятайте — активний відпочинок повинен приносити задоволення. І тоді ваша імунна система буде завжди в гарному стані!

 

Читайте наші статті:

Жіночі інтимні проблеми і методи їх вирішення

10 аромамасел для вашої аптечки!

Красиве і здорове волосся — це реальність!

Звідки беруться головні болі?