Піднімаємо імунітет малюку!

Підтримка іммунітету у дитини!

Багато батьків скаржаться на ослаблений імунітет дитини, варто їй тільки проявити зайву сопливість або пару раз захворіти влітку. Насправді ж всі ці симптоми можуть не бути ознаками поганого імунітету, а звичайною сезонною застудою. Захисна система нашого організму влаштована досить складно і залежить від безлічі факторів. У деяких дітей організм слабший з народження, інші відразу ж показують себе богатирями. За формування імунітету відповідають безліч систем, починаючи від шлунку і закінчуючи слизової в носоглотці.

Комплексний захист організму починається зі шлунку

Щоб зміцнити здоров’я потрібно починати з самого головного — раціону харчування. Від того наскільки добре в нас працює шлунковий тракт і в якому стані мікрофлора кишечника залежить наше самопочуття. Дітям властиво вживати багато солодощів і газованої води, що негативно впливає на кишечник. Імунітет може бути вже ослаблений, якщо батьки заздалегідь не подбали про харчування малюка. Здорову бактеріальну середу в шлунку можна сформувати регулярно вживаючи натуральні кисломолочні продукти. Якщо мікрофлора була порушена іншим чином краще приймати спеціальні ліки. Після прийому антибіотиків або при серйозному дисбалансі мікрофлори кишечнику зазвичай призначають комплекс пробіотиків. Вони допомагають дбайливо налагодити роботу шлунково-кишкового тракту і підходять навіть діткам до року.

Вітаміни, риб’ячий жир і правильне харчування

В нормальній роботі нашої імунної системи беруть участь безліч органів: селезінка, мигдалики, вилочкова залоза, кістковий мозок, а також безліч клітин — макрофаги, моноцити і лімфоцити. Якщо вже зважилися зміцнювати її, то діяти потрібно різнобічно. Насамперед батьки повинні підібрати відповідні вітаміни. Дитині 3 років не можна приймати той же самий комплекс, що і підлітку. У різному віці потреби в корисних елементах і їх дози сильно відрізняються. Середні норми вітамінів для дітей до 10 років:

  • Вітамін А (ретинол) — 0,5-1 мг
  • Вітамін Е (токоферол) — 6-12 мг
  • Вітамін С (аскорбінова кислота) — 40-45 мг
  • Вітамін В1 (тіамін) — 0,8-1,2 мг
  • Вітамін В2 (рибофлавін) — 0,9-1,4 мг
  • Вітамін В6 (піридоксин) — 0,9-1,6 мг
  • Вітамін В9 (фолієва кислота) — 0,6-1,6 мг
  • РР (нікотинова кислота) — 6-15 мг
  • Селен — 0,03-0,05 мг
  • Цинк — 7-10 мг

Особливу увагу варто звернути на риб’ячий жир. Його корисність не можна недооцінювати. Завдяки новітній зручній формі випуску він підійде навіть самій маленькій дитині. У домашніх умовах поліпшити імунітет малюка 4-5 років можна за допомогою натуральних трав’яних зборів. Відмінно підсилюють захисні функції організму настій ромашки, липи, шипшини і смородини.

 

Читайте наші статті:

Різниця між пробіотиками та пребіотиками

Рятуємося від комарів влітку

Чим полоскати хворі зуби?

Дефіцит магнію: причини і профілактика