Хвороби із спадковою схильністю

Хвороби із спадковою схильністю

Гіпертонія може передаватися у спадок

Один з часто передаються у спадок недуг — гіпертонія. Щоб не дати їй розвинутися, потрібно з молодих років вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, скорегувати раціон харчування, прибравши з нього жирну їжу, гострі, солоні страви. Крім цього потрібно дуже помірно вживати алкоголь або зовсім відмовитися від нього. Ні в якому разі не можна палити.

Схильність до виникнення варикозу

Дуже часто передається у спадок варикоз. Причому ця недуга, як і багато інші судинні захворювання, передається мало не в 90 випадках з 100. Тому профілактика варикозу вкрай важлива. Необхідно зміцнювати вени ніг з допомогою спеціальних гімнастик, не перевантажувати ноги, в тому числі і частим ходінням на високих підборах, а також дотримуватися здорового способу життя.

Схильність до мігрені

У спадок передається і мігрень. Пульсуюча, довго не безупинна біль, від якої важко позбутися навіть найбільш сильнодіючими таблетками, виникає через звуження судин. Щоб знизити ризик розвитку цього захворювання, потрібно зміцнювати судини, приділяти увагу повноцінному відпочинку і сну, тривалістю не менше 8 годин на добу. Намагайтеся також уникати стресів і хвилювань, задушливих приміщень, вживання гострих і жирних страв.

Алергія у спадок

Якщо є схильність до алергії по материнській лінії, то шанс стати алергіком у дитини становить 50%, якщо у батька — до 75%. Вихід тільки один: бути попереджувальним, намагатися уникати провокуючих алергію факторів. Часто спадкові хвороби пов’язані із зором. короткозорість або далекозорість, або інші порушення органів зору у батьків можуть передатися з 50%-ною вірогідністю. Щоб не одягнути окуляри вже в ранньому віці, необхідна профілактика таких порушень. Насамперед, це правильна робота за екраном монітора: відстань до очей повинна бути не менше 40 см, час за комп’ютером, перед телевізором суворо обмежена. Не можна також читати лежачи, при поганому освітленні. Необхідно частіше давати очам відпочинок.

Схильність до онкології

На жаль, але дуже часто ми успадковуємо і рак. Особливо це небезпечно для жінок, оскільки в першу чергу відноситься до раку молочної залози. Проте профілактика онкологічних захворювань дозволяє вжити заходів для зниження ймовірності їх появи. Для жінок повинна стати обов’язковою процедура відвідування лікаря-мамолога. У нормі обстеження потрібно проходити раз на шість місяців, починаючи вже з двадцятирічного віку. Адже попередження злоякісної пухлини цілком можливо засобами сучасної медицини.

Читайте наші статті:

Очищаємо організм після зими

Трофічна виразка: рецепти народної медицини

Досить хвилюватись

Прогулянки взимку, що треба врахувати