Хвороба Меньєра: симптоми і лікування

Хвороба Меньєра

Наше вухо тісно пов’язане судинним руслом з головним мозком, тому якщо виникає у вусі якесь запалення, то головний біль різного ступеня вираженості і локалізації є одним з основних симптомів. Хвороба Меньєра (синдром Меньєра) — захворювання внутрішнього вуха, при якому відбувається збільшення кількості рідини в його порожнині.

Симптоми при хворобі Меньєра

Середній вік хворих коливається від 20 до 50 років, але хвороба може зустрічатися і у підлітків. Кілька частіше захворювання зустрічається у жителів великих міст. Хвороба Меньєра характеризується нападами обертового запаморочення, що супроводжуються головним болем, втратою рівноваги, нудотою, прогресуючим зниженням слуху, шумом у вухах.

Ці симптоми з’являються серед повного здоров’я, неодноразово повторюються, в результаті чого повільно знижується слух від нападу до нападу, хоча може тривалий час залишатися задовільним. У початковій стадії хвороби Меньєра вестибулярні розлади виникають зазвичай вранці. Надалі вони з’являються в будь-який час доби, при цьому провокуючим фактором часто стає фізичне або психічне перенапруження. Під час такого важкого самопочуття людина поспішає лягти і закрити очі. Спроба встати, змінити позу, повернути голову призводить до погіршення стану і посилення нудоти. Після нападу, який проходить мимоволі, хворий ще добу-дві, а то й довше відчуває слабкість, знижену працездатність.

Лікування хвороби Меньєра

Лікування включає в себе прийом сечогінних засобів (діуретиків) з метою зменшення у внутрішньому вусі рідини, обмеження прийому алкоголю, відмова від куріння і великих доз кофеїну, а також усунення стресів. Показаний прийом антигістамінних або седативних препаратів, що надають заспокійливу дію на вестибулярний апарат. Також призначаються засоби, що поліпшують мозковий кровообіг (цинаризин, прохлорперазин, прометазин, діазепам). Рекомендується дотримання дієти з низьким вмістом солі для того, щоб зменшити накопичення рідини у внутрішньому вусі. Підтримуюча терапія в межприступном періоді повинна бути комплексною. Показано ті ж діуретики (фуросемід, амілорид, гідрохлортіазид), судинорозширювальні вазодилататори (бетагістину дигідрохлорид), а також медикаментозне лікування — вестибулярна реабілітація, голкорефлексотерапія. При явній неефективності консервативного лікування доцільні різні хірургічні втручання. Від хвороби Меньєра назавжди позбутися неможливо, але лікування допомагає зменшити прояви і скоротити частоту нападів.

Сечогінні засоби

Гипертония-Стоп фиточай №15 фильтр-пакеты 1,5 г 20 штук

Профілактика хвороби Меньєра

Специфічних заходів, з допомогою яких можна попередити або запобігти появі цього захворювання, не існує. Однак оскільки хвороба Меньєра може бути спровокована черепно-мозковими травмами, слід дотримуватися заходів обережності від ударів, ударів, падінь. З допомогою низькосолевої дієти можна скоротити кількість нападів запаморочення. Зменшення стресу також буде позитивним чинником у попередженні захворювання, причому в цей перелік варто включити відмова від таких стресових для організму станів, як прийом алкоголю,великої кількості кави, куріння. Ще одним фактором, що провокує розвиток хвороби Меньєра, є алергія. Частота алергічних реакцій у хворих хворобою Меньєра вище, ніж серед населення в цілому. Так, близько 50% з них страждають на поліноз,а 30% — алергією до харчових продуктів. Тому обов’язково треба лікувати алергію.

Що робити вдома при нападі хвороби Меньєра

Коли при хворобі Меньєра почався приступ різкого запаморочення, слід прибрати в кімнаті зайві звуки, лягти і не рухати головою, поки не пройде напад. Для зменшення симптомів можна прийняти антигістамінні препарати (димедрол, супрастин, фенкарол, діазолін, бетасеркит. д.). З почуттям запаморочення допоможе боротися меклизин. Для усунення нудоти і блювоти застосовуються протиблювотні засоби — церукал, метоклопрамід та інші. Препарати, зменшує занепокоєння, — діазепам (валіум) і прохлорперазин (компазін) — дозволяють знизити тяжкість симптомів.

Читайте наші статті:

Гіалуронова кислота чарівний магніт

Пружна і еластична шкіра – що важливо враховувати

Як стрес впливає на стан шкіри

Від укусів комарів