Головний біль — не вирок

Більшість людей, відчуваючи головний біль, вважає за краще «заглушити» його таблетками. А якщо почати розбиратися, то така реакція організму сама по собі — дуже часто сигналізує про проблеми. Неприємні і болючі відчуття не є захворюванням, але можуть при своєчасному зверненні до лікаря допомогти діагностувати причину.

Головний біль - не вирок

Розрізняють декілька видів походження головного болю і відповідно різні методи діагностування, а потім і лікування.

ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) підтверджує, що майже кожен з нас періодично відчуває головний біль.

Несприятливі екологічні умови, регулярні стреси і сидячий спосіб життя можуть спровокувати розвиток різних захворювань.

Головний біль, який локалізується в скроневій частині може бути викликаний цілим рядом причин (різкі перепади артеріального тиску, інтоксикація, інфекція).

Причинами головного болю в потилиці найчастіше є такі хвороби, як шийний остеохондроз, шийний спондильоз, ущільнення (підвищення тонусу) м’язів шийного відділу, гіпертонія.

Виникнення головного болю в області чола може свідчити про запальне захворювання, таке як фронтит, про підвищений внутрішньочерепний тиск, при защемленні потиличного нерва. Цей вид больових відчуттів супроводжує і такі важкі хвороби, як менінгіт, пневмонія, малярія, тиф.

Болі в області очей можуть бути симптомом вегетативної дисфункції, мігрені, а також глаукоми і ряду інших очних захворювань.

Якщо головні болі переслідують вас постійно це може говорити про хронічні захворювання.

При першому відвідуванні клініки зі скаргами на головний біль пацієнт в першу чергу проходить через кілька етапів обстеження.

Насамперед лікар з’ясує, коли виникав головний біль, його осередок, тривалість, можливі фактори впливу. Ця інформація допоможе правильно визначити наступні кроки в обстеженні. Можливо доведеться пройти консультації та огляд у інших фахівців: невролога, отоларинголога, стоматолога, окуліста.

Також додатково можуть бути призначені дослідження: Електроенцефалографія (ЕЕГ), рентген, МРТ, комп’ютерна томографія та інші.

Методи і схеми лікування визначає лікар. Найчастіше це невролог, проте різні причини головного болю можуть «привести» вас в кабінет і до фахівця іншого профілю, який також призначить необхідні процедури.

Якщо головний біль застав вас зненацька можна скористатися наступним методом. Необхідно правильно натиснути на чарівну точку на ваших долонях для впливу на точку хоку. Це один з улюблених прийомів в китайській культурі, ця нескладна маніпуляція допоможе усунути головний біль.

Як знайти точку хоку?

Дана точка розташована на долоні безпосередньо між великим і вказівним пальцями руки. Виявити її можна об’єднавши ці два пальці. Хоку — точка, де у вас виступає м’яз на долоні.

Як тільки знайдете точку хоку, натисніть іншою рукою на неї таким чином, щоб покласти ваш великий палець зверху на тильній частині руки, а вказівний палець на нижній стороні руки. Точка тиску повинна припадати на кістки пальця. Необхідно натискати на точку хоку 1 хвилину і потім змінити руки і зробити те ж саме на іншій руці: розмістити правильно руки і натискати протягом 1 хвилини точку на іншій руці.

Головний біль повинен пройти через кілька хвилин.

Також при головному болю вам допоможе Фіточай Organic Herbs Ягоди Годжі, Фіточай Organic Herbs Вербена.

Головне, вчасно звертати увагу на сигнали свого організму і вживати необхідних заходів. Бажаємо вам бадьорості в кожному дні!

Читайте наші статті:

Болить голова. Що робити?

Як боротися з мігренню