Гіпервентіляціонний синдром

Гіпервентіляціонний синдром

Винен стрес. Виявилася ця біда у солдатів .які під час військових дій, замість того щоб сміливо вирушати в бій, починали задихатися від хвилювання і страху. Тоді ж було виявлено, що виною цьому — нервовий стрес, причому чим частіше людина задихався, тим сильнішим ставав цей стрес і тим гірше раз від разу робилося його стан.

Хто ризикує. Головною відмінною рисою гипервентиляционного синдрому є неможливість або сильна ускладненість вдиху. У переважній більшості випадків це відбувається в період емоційної «атаки» на нервову систему, а також при спеці і в задусі у людей, схильних до вегетосудинної дистонії. Крім того, вченими було відмічено, що у більшою мірою цього синдрому схильні ті, хто коли-то перевантажив свою дихальну систему, зокрема внаслідок захворювання або взаємодії з шкідливими речовинами.

Такий стан може бути пов’язане з прийомом деяких ліків, захворюваннями серця, легенів та щитовидної залози

Ускладнення: і все ж вони є: Необхідно відзначити, що, хоча гіпервентіляціонний синдром і не смертельний, залишати його без уваги не можна. Постійно повторювані розлади дихання не кращим чином впливають на серце та судини, а також сприяють розвитку цих фобій.

Що може лікар. Діагностувати гіпервентіляціонний синдром лікар може за оповіданням пацієнта. При цьому необхідну інформацію спеціалісту допомагає отримати також прослуховування дихання, яке при описаному нами синдромі «звучить» по-особливому, а ще рентген та аналіз крові, якій може не вистачати деяких речовин, зокрема кальцію і магнію. Лікують гіпервентіляціонний синдром неврологи. Зазвичай це робиться із застосуванням заспокійливих препаратів і вітамінотерапії, проте найкращих результатів допомагають досягти лікувальна дихальна гімнастика та робота з психотерапевтом.

Що може пацієнт. Визначити, що порушення дихання викликано гіпервентиляційним синдромом, можна за певними ознаками.

1. Насамперед, утруднення дихання при ньому виникає саме на вдиху, в той час як видих залишається практично нормальним. Крім того, поза стресових станів, в яких задуха виражено яскраво, що страждає даним синдромом відчуває нестачу кисню практично постійно. Йому весь час хочеться відкрити вікно, розстебнути воріт, вдихнути глибше. Напередодні нападу людини починає долати позіхання, може з’явитися сухий кашель, який, до речі, загострюється також без будь-якої застуди при інтенсивному фізичному навантаженні або при спробі щось голосно сказати.

2. Ще однією відмінною рисою гіпервентиляції є нестійкий пульс, поява запамороченні на нервовому грунті, посилення головного болю після переживань. Тахікардія, слабкість, швидка стомлюваність, різке виникнення сонливості після емоційних переживань також характерні для людей, які страждають гіпервентиляційним синдромом.

3. У них часто бувають непритомність і предобморочного стану, такі як «мушки» перед очима, потемніння в очах.

4. Озноб, внутрішнє тремтіння, холод в руках і ногах, поколювання в них і в області обличчя теж вказують на те, що проблема з диханням пов’язана, швидше за все, не з дихальною, а з вегетативною системою.

5. На стресові стани у таких пацієнтів реагує і шлунково-кишковий тракт: частішає відрижка, з’являється здуття живота, дуже часто під час нападу виникають діарея і нудота.

Психічний статус Важливим критерієм служить і нестійкість психічних реакцій: люди, схильні до гіпервентиляції, частіше за інших відчувають напади невмотивованого страху, легко панікують, страждають іпохондрією (страхом перед хворобою). Їм властиві підвищене почуття відповідальності, страх перед невдачами і нерідко боязнь спілкування (соціофобія). Саме на подолання останніх проблем і спрямована психотерапія, що дозволяє позбутися від гипервентиляционного синдрому.

 

Читайте наші статті:

Гінкго і ехінацея підвищать імунітет

Тренування м’язів спини і живота

Як кинути пити?

Весна – сезон авітамінозу