Гімнастика для серця

Гімнастика для серця

Гімнастика для тих, хто недавно переніс загострення серцево-судинних захворювань. Ритмічні згинання і розгинання кінцівок дають серцю тонус пробудження. Після такої гімнастики воно весь день працює справно.

1 Вихідне положення: лежачи на спині. Захопіть руками ноги під зігнутими колінами, голову підтягніть до колін і погойдуйтеся на спині, немов на гойдалках, розправляючи весь хребет.

2. В. п. те ж. Опустіть ноги, витягніться і поверніться на правий бік. Лівою рукою кілька разів ніжно погладьте поперек долонею. Поверніться на лівий бік і повторіть погладжування. Переверніться на живіт, зробіть «ластівку» — підніміть прямі ноги і верхню частину тулуба разом з головою, руки розведіть в сторони. Потягніться, дихайте спокійно. Тепер спробуйте дістати руками стопи і покачатися в такому положенні на животі. Ні в якому разі не перенапружуйтеся. Не вийшло — нічого страшного! Значить, ваш хребет ще не має потрібної ступеня гнучкості.

3 Станьте на коліна, руки в сторони, дихання спокійне, потягніться. Прогнувши спину, поверніть голову направо, потім наліво. Посміхаючись, повторіть: «Я сильний, я здоровий, я спокійний!», тепер дайте собі команду: «Встати!» Ні в якому разі не ривком. Ви стояли на колінах? Значить, опустіть таз ліворуч або праворуч від ніг, спина рівна! Звільнити з-під себе ноги, опустіть їх на підлогу і не поспішаючи вставайте. Вправи повторюйте в будні по 5-7 разів, у вихідні дні — по 10-15 разів.

 

Читайте наші статті:

Вправи для м’язів спини в домашніх умовах

Цілющі властивості грибів

«Густа кров»

Користь яблук для здоров’я