Геть демодекоз — так чиста шкіра!

Чиста шкіра обличчя!

Добре виглядати природне бажання кожної людини. Щорічно на все, що робить нас привабливими, починаючи від книг по дієтології і закінчуючи пластичною хірургією, витрачаються мільярди. Однак не завжди доглянутий вигляд вимагає великих витрат. Досить багато людей стикаються з такою проблемою як демодекс.

Що робити, якщо кліщ активізувався?

Демодекоз шкірне захворювання, причина якого кліщ demodex. Цікаво, що більшість людей (за деякими оцінками, від 50 до 90 відсотків), причому як жінок, так і чоловіків, є носіями цього кліща. Але далеко не у всіх він викликає неприємний висип на обличчі. Чому ж одні хворіють, а інші ні?

Кліщ нормальний мешканець шкірних покривів людини, він харчується клітинами епітелію, але під впливом деяких факторів може проникати в глибокі шари шкіри, що і провокує запальний процес. Часто хвороба розвивається після важкого стресу, під час вагітності або в підлітковому віці через гормональної перебудови.

Провокують хворобу несприятливі побутові і професійні умови, сонячне опромінення, вплив високих температур, операції на очному яблуці, зловживання алкоголем, чорною кавою, гострими приправами, а також тривале сидіння перед комп’ютером. Вплинути на розвиток можуть і внутрішні процеси, наприклад, зміни в імунному статусі, захворювання нервової, гормональної, судинної систем, порушення обмінних процесів, захворювання шлунково-кишкового тракту і печінки.

Про те, що організм не в змозі самостійно впоратися з паразитом, кажуть такі симптоми:

— прищі, вугрі, гнійники, висип, рожеві вугри, виразки і таке інше на обличчі, а при тривалому перебігу процесу прищі з’являються також на шкірі грудей, спини і навіть стегон;

— свербіж вій. Їх втрата також найчастіше починається через діяльність кліща, який живе в корінні вій. Вони стають тоншими і починають випадати. В результаті порушується функція залоз віка, зменшується шар слізної плівки, що веде ще й до розвитку синдрому «сухого ока»;

— свербіж вушних раковин;

— підвищена жирність шкіри, розширені пори. Зазвичай страждає шкіра на носі і щоках, утворюється так званий трикутник демодекса, коли уражаються крила носа, носо-губна складка, підборіддя.

Необхідно загальне оздоровлення організму.

Не завжди прищі і вугрі говорять про те, що у вас на обличчі орудує банда кліщів. Подібні симптоми зустрічаються і при порушенні в роботі шлунково-кишкового тракту, гормональних розладах і деяких інших захворюваннях. Як же з’ясувати, в чому причина?

Демодекоз лише одна з причин висипань на обличчі, але часто не єдина. Тому людині необхідно комплексне обстеження. Можливо, мають місце порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, центральної нервової системи, в роботі яєчників, гормональний дисбаланс. Потрібно виявляти причини й усувати їх. А ось діагностика самого демодекозу не складає труднощів, пояснюють косметологи. Беруться зіскрібки з осередків ураження і розглядаються під спеціальним мікроскопом. Залежно від клінічної форми демодекозу матеріалом для дослідження служать лусочки, скоринки, вміст вивідних проток сальних залоз. Але важливий не тільки сам факт наявності кліща, але і його кількість.

Лікування від наслідків життєдіяльності паразита вимагає часу і комплексного підходу. Зазвичай для цих цілей застосовуються різні мазі, розчини, і фізіотерапевтичні процедури. Їх в кожному окремому випадку призначає лікар. Під час лікування протипоказані креми, що містять мед, теплові процедури (особливо лазня і сауна), з раціону слід виключити смажені, гострі, копчені страви.

Щоб не було рецидивів, слід пролікувати супутні захворювання і суворо дотримуватися правил особистої гігієни, кип’ятити і прасувати постільну білизну. А ще поміняти подушку. Часто підшкірний кліщ з’являється через старі подушки! Цей кліщ живе в подушках з пером і пухом, зазначає наш експерт. Тому якщо у вас є проблема зі шкірою обличчя, то краще перейти на синтетичні наповнювачі, водорості, відсіви гречки зараз велика різноманітність таких матеріалів.

Також рекомендуємо звернути увагу на серію препаратів «СТОПдемодекс». Препарати серії Стоп Демодекс / Stop Demodex® пройшли всі необхідні лабораторні дослідження. Мають позитивний досвід застосування на кафедрах дерматології ряду медустанов України. Ефективність використання препаратів підтверджена клінічними випробуваннями. Для досягнення максимального ефекту рекомендується комплексне застосування серії Стоп Демодекс / Stop Demodex®.

 

Читайте наші статті:

Секрети краси і молодості

Як не хворіти взимку і влітку?

Жіночі інтимні проблеми і методи їх вирішення

10 аромамасел для вашої аптечки!