Достатньо в організмі кальцію?

кальцій

Звернути увагу на проблеми з кальцієвим обміном бажано як можна раніше. Адже якщо розвинеться серйозний остеопороз, то найменший перелом буде гоїтися довго, а лікування цього захворювання не потребує великих тимчасових і матеріальних витрат. Але остеопороз — не єдиний наслідок дефіциту кальцію. Він призводить до проблем з нирками і печінкою, знижується функція щитовидної залози, можливі проблеми з серцем і судинами з-за того, що обмін кальцію і магнію (а цей елемент важливий для серцево-судинної системи) тісно між собою пов’язані.

Ознак дефіциту кальцію багато, і не всі вони прямо вказують на нього. Повну картину можна скласти, якщо зіставити симптоми і об’єктивні результати аналізів. Існує дослідження крові, яке покаже кількість кальцію в плазмі. Нормальним вважається показник 2,15-2,5 ммоль/л. Менші цифри вказують на дефіцит кальцію в організмі, а великі — на його надлишок, що теж загрожує тяжкими наслідками для здоров’я. Коли потрібно здати аналіз крові на кальцій? В обов’язковому порядку його роблять вагітним жінкам і перед серйозними операціями у осіб старшого віку, коли найчастіше спостерігається нестача цього елемента. Бажано контролювати рівень кальцію в крові під час прийому протипухлинних та протисудомних засобів, так як вони сприяють його вимивання. Якоюсь мірою визначити, чи є проблеми з надходженням кальцію, можна і за деякими симптомами:

• ламкість нігтів і волосся;

• поява синців на шкірі навіть при невеликих навантаженнях;

• занадто велика кількість каріозних зубом, запалення і кровоточивість ясен;

• часті судоми і біль у м’язах навіть без фізичного навантаження, особливо в гомілках і зводі стопи;

• прискорені серцебиття без видимих причин;

• підвищена нервозність, постійне почуття занепокоєння й безсоння.

Ці прояви можуть супроводжувати іншим захворюванням, але якщо ви знаєте, що у вас є ризик дефіциту кальцію (у вашому харчуванні мало молочних і тваринних продуктів, ви часто піддаєтеся стресам, п’єте багато кави і газованих напоїв), здайте кров на загальний біохімічний аналіз і подивіться, який рівень кальцію.

Кальцій у таблетках

Доппельгерц Актив Кальций + Д3 таблетки

Кальций с витамином Д3 таблетки 0.5 г

Кальций 600 из раковин устриц таблетки №60, Солгар / Solgar®

Кальций Магний Цинк таблетки №100, Солгар / Solgar®

Читайте наші статті:

Лікуємо імпотенцію народними методами

Набряк ніг

Хронический гастрит

Весняний авітаміноз: необхідні вітаміни