Дефіцит магнію: причини і профілактика

Дефицит магнію

Магній в значній кількості міститься в тканинах. Він є структурним компонентом нашого тіла і впливає на перебіг більш ніж сотні біохімічних процесів. Його вплив особливо сильно позначається на нашому серці, нервовій системі і м’язах. При перших ознаках дефіциту, організм ефективно використовує магній з власних запасів, тобто поступово руйнуючи печінку і кісткову тканину.

Симптоми дефіциту магнію

Тривожними дзвіночками можна вважати навіть просту втому, головний біль і безсоння. Магній допомагає нашій нервовій системі працювати злагоджено і рівномірно, запобігає виникненню хронічної втоми. Варто тільки відмовитися від продуктів багатих цим металом, як симптоми нестачі мікроелемента в організмі не змусять себе довго чекати.

Серед інших неприємних ефектів спостерігається:

  • постійне відчуття нездужання;
  • м’язові спазми і судоми;
  • серцева аритмія;
  • нудота;
  • оніміння кінцівок.

Як визначити нестачу металу

Панічні атаки і безсоння — перші симптоми нестачі мікроелементів в організмі. На жаль, наш повсякденний спосіб життя вкрай згубно позначається на здоров’ї. Стрес, незбалансований раціон харчування, надмірні фізичні навантаження — все це веде до ослаблення організму. Особлива потреба в магнії виникає також у жінок під час вагітності. Визначити брак мікроелементів легко по загальному самопочуттю. Стали ламкими волосся і нігті, зменшилася працездатність, з’явилося безсоння — у вас дефіцит корисних речовин.

До чого призводить дефіцит магнезіуму

В першу чергу дефіцит магнію порушує баланс електролітів, розриваючи важливі зв’язки з такими елементами як калій, кальцій і натрій. Всі разом, вони забезпечують підтримку нервової системи, покращуючи її провідність, стимулюють нормальні скорочення м’язів, в тому числі серцевих. Значний дефіцит магнію в організмі призводить до апатії, сильних нападів мігрені, а в подальшій перспективі до проблем з м’язами і кістками.

Як поповнити кількість Mg в організмі

Добова норма магнію для дітей до 1 року становить 70 мг, від 1 року до 6 років — до 200 мг, а від 7 до 10 років — 250 мг. Дорослим слід споживати не менше 300 мг магнезіуму в день, причому чоловікам потрібно трохи більше, близько 350 мг. В першу чергу слід звернути увагу на свій раціон харчування. Збільшити рівень металу в організмі допоможуть:

  • злаки;
  • горіхи;
  • свіжі фрукти і сухофрукти;
  • зелень;
  • риба.

Одним з кращих комплексів для прийому у вигляді таблеток дієтологи визнали Магній B6. Поєднання цих двох елементів позитивно впливає на серцево-судинну і нервову систему, дозволяючи надати максимальний оздоровчий ефект організму.

 

Читайте наші статті:

Заспокійливі трави для хорошого сну

Брак цинку в організмі

Як прибрати набряки з очей після сліз

Симптоми варикозу