Чому буває шум у вухах?

шум у вухах

Шум у вухах може бути проявом захворювань органу слуху, носоглотки, судинних порушень у внутрішньому вусі, атеросклерозу і гіпертонічної хвороби, захворювань крові.

Фахівці підрозділяють патологічні шуми у вухах на об’єктивні і суб’єктивні.

Об’єктивний шум сприймається не тільки хворим, його може почути і інша людина, якщо до вуха хворого приєднати гумову трубку. До об’єктивних належать так звані судинні шуми, причина яких—зміна кровотоку в області голови, шиї, в результаті, наприклад, розширення кровоносних судин. Можуть вони бути обумовлені і зміною тиску в барабанній порожнині, порушенням скорочення м’язів середнього вуха, слухової труби, глотки

Об’єктивний шум не завжди супроводжується зниженням рівня слуху.

Суб’єктивні шуми найчастіше пов’язані з перезбудженням нервових закінчень органу слуху. Причиною такого перезбудження служить зазвичай механічне здавлення слухового нерва пухлиною, патологічні зміни в зовнішньому, середньому або внутрішньому вусі. Суб’єктивний шум може бути обумовлений інтоксикацією організму отруйними речовинами, наприклад, миш’яком, ртуттю, свинцем, а також деякими медикаментами—хініном, препаратами саліцилової кислоти, антибіотиками.

Іноді шум у вухах з’являється під час гострих або хронічних інфекцій: грипу, пневмонії, дифтерії, паротиту.

Як бачите, причини різноманітні. Отже, методи профілактики та лікування також різні.

Повністю усунути шум у вухах вдається не завжди. Особливо важко домогтися цього, коли шум пов’язаний з ураженням слухових нервів Багато шуми зменшуються або усуваються лише тоді, коли вилікувано основне захворювання, що викликає це неприємне відчуття.

Читайте наші статті:

Чи потрібно вечеряти?

Джерела рослинного білка

Скажи стресу ні!

Як збити температуру вдома