Чим замінити цукор?
Всі ми від природи ласуни, любимо потішити себе смачненьким, навіть якщо воно псує фігуру. Ласощі присутні в нашому житті повсякденно. Вони піднімають настрій, дарують нам трішки задоволень навіть в дуже похмурий день. Але ми рідно задумуємося яку кількість цукру з’їдаємо щоденно та з чого зроблені наші улюблені солодощі.
Найперше з чим стикаються любителі поласувати смачненьким – проблеми зі шкірою. Так, горезвісні глікації (простіше кажучи, засахарування і руйнування волокон колагену) відмова від цукру не зупинить, але попередити передчасне старіння безумовно може. Підвищений вміст цукру в раціоні змінює рН шкіри, а в такому середовищі прекрасно себе почувають дріжджові гриби і паразити. Все це провокує запальні процеси, а ослабленій шкірі важче протистояти негативним факторам, яких і без того хоч відбавляй. Надлишок глюкози порушує роботу гемоглобіну, призводить до запалення стінок судин, послаблює імунітет. Особливо шкідливий цукор дітям: печиво перед сном мабуть один з найгірших способів заспокоїти малюка. Згодом від надмірного вживання солодкого накопичуються наслідки у вигляді алергії, зайвої ваги, хронічної втоми і дратівливості. Ви можете думати, що все це від перевтоми, і потрібно зарядитися енергією, тобто з’їсти що-небудь солодке. Тож коло замикається, ви все ще страждаєте від надмірного споживання солодкого.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вживати не хворій людині близько 25 г (одну столову ложку) цукру в день. Це стосується не тільки простого білого цукру, алей й того цукру який входить до складу мюслі, смузі, пакетованих соків, кетчутов і т.д.
Більшість думає, що відмова від цукру неможлива. Але це не так. Є багато здорових альтернатив. Наприклад, стевія. Солодкість цієї рослини може перевищувати солодкість звичайного цукру в 300 і більше разів. А справа в особливих речовинах, що містяться в листі стевії. Таким речовиною є Стевиозид — унікальне органічне з’єднання, утвореної складними глікозідними молекулами. Одну чайну ложку цукру, можна замінити чвертю того ж обсягу порошку меленого листя стевії.
Властивості:
- виступає як натуральний підсолоджувач;
- знижує вміст радіонуклідів, холестерину і цукру в організмі;
- підвищує фізичну і розумову працездатність;
- дозволяє вести активний спосіб життя до глибокої старості;
- сприяє поліпшенню функцій підшлункової залози;
- омолоджує організм.
Рекомендації до застосування:
Рекомендовано вживати як дієтичну добавку до раціонів харчування при надмірній масі тіла і недостатньо збалансованому раціоні харчування, цукровому діабеті, гіпертонії, атеросклерозі.
Можна також спробувати фруктозу. Це природний цукрозамінник, який в 1,6-1,8 рази солодше цукру. Він відмінно засвоюється організмом, є корисним як для дітей так і для дорослих. Іншою альтернативою є сорбіт, який ще можна використовувати для приготування різних десертів. Однак добове споживання сорбіту становить не більше 30 г, так як сорбіт має послаблюючу властивість.
Властивості:
- висока засвоюваності (98%) організмом;
- володіє антикетогенною дією;
- стимулює виділення шлункового соку;
- жовчогінний засіб;
- сприяє зменшенню болю, нудоти, гіркоти у роті при гострих і хронічних захворюваннях печінки;
- яскраво виражена проносна дія;
- сприяє зниженню витрати вітамінну В1, В6 та біотину;
- покращує мікрофлору кишечнику;
- проявляє діуретичний ефект.
Рекомендації до застосування:
- цукровий діабет;
- хронічний холіцестіт;
- спортивні навантаження;
- запор;
- ожиріння;
- серцево-судинні захворювання;
- алергічні реакції;
- набряк легень;
- уремія;
- стоматологічні захворювання;
- підвищений очний тиск;
- при проведенні зондування.
Спосіб застосування:
Рекомендоване добове споживання сорбіту становить не більше 30 г.
Середня доза 5-10 г продукту 2-3 рази на день за 30 хвилин до прийому їжі, або через час після прийому.
Водний розчин: 10% водний розчин від 50 до 150 мл рідини 2-3 рази на день.
Читайте наші статті:
Повертаємо свої форми після вагітності!
Які вітаміні потрібні організму щоб віглядаті чарівно?