Чим можна заразитися на пляжі

пляж

Для більшості з нас відпочинок безпосередньо пов’язаний з морем, річкою чи озером. Тому сьогодні я хочу вам розповісти, про що варто знати, вирушаючи на пляж, щоб відпочинок не закінчився лікарнею.

Якщо в ставку мешкає багато качок та інших водоплавних птахів, то в такому водоймищі купатися не можна, навіть якщо на вигляд він вам здається цілком безпечним.

Грибок на пляжі

Грибок дуже любить вологу і теплу середовище, тому ви з легкістю його зустрінете в сауні, басейні або громадському душі на пляжі. Що робити, щоб не заразитися грибком Ходіть на пляжі в гумових тапочках, у них же йдіть в душ, від води і до свого лежака теж ідіть до них. Якщо ляпанець у вас немає, то, щоб запобігти можливе зараження, повернувшись додому, обробіть стопи антисептиком, наприклад хлоргексидином або мірамістином.

Зараження гельмінтами

Ця небезпека ховається в піску, тим більше якщо пляж суспільний і на ньому люди вигулюють собак. Тому в піску містяться яйця глистів, які можуть потрапити в наш організм. Особливо ретельно стежте за дітьми, щоб вони нічого не тягнули в рот. Що робити, щоб не заразитися гельмінтами Не дозволяйте дитині лежати, сидіти, а вже тим більше копатися в піску, якщо на пляжі вигулюють собак. Не купуйте фрукти та іншу їжу у торговців — все, що вам необхідно, принесіть з дому.

«Свербіж купальника»

При купанні у стоячій водоймі, особливо якщо в ньому живуть качки та інші водоплавні птахи, велика ймовірність заразитися церкарией. Її личинки проникають під шкіру, там гинуть, але при цьому викликають сильний свербіж шкіри, дуже схожий на кропив’янку. Що робити при свербінні купальника» Промийте запалені місця чистою водою і витріть насухо. Намагайтеся не розчісувати запалення, не можна наносити на пошкоджені місця пов’язку, шкіра повинна дихати. Через 10 днів все пройде, але майте на увазі, що може піднятися температура до 38 градусів.

Цистит і молочниця після пляжу

Переохолодження організму і перепад температур — головна причина цих жіночих неприємностей. Додайте до цього мокрий холодний пісок і постійно вологий купальник. При такому розкладі імунітет слабшає і ці неприємні болячки затьмарюють відпочинок. Що робити, щоб уникнути молочниці і циститу Завжди майте при собі змінний купальник, особливо якщо не жарко і він не висихає на вас моментально. Не сидіть на каменях і не лежите на мокрому піску, підстеліть під себе килимок або рушник, а ще краще загоряйте на лежаку, бажано чистому.

Кишкові інфекції на пляжі

Хто тільки не живе в прісній воді: стафілококи, стрептококи, сальмонела, кишкова паличка, але і це не все, у багатьох водоймах можна зустріти різні віруси, включаючи гепатит А і татка Коха. Така різноманітність мікроорганізмів провокує дизентерію, яку багато відпочиваючі приймають за реакцію організму на зміну харчування. Що робити, щоб не підхопити кишкову інфекцію на пляжі Ні в якому разі не мийте фрукти, овочі і руки у водоймах і у фонтанчиках, в яких вода не призначена для пиття. Для цього використовуйте бутильовану воду і вологі серветки.

Правила безпеки на пляжі

• Всі дикі прісноводні водойми небезпечні.

• Плавайте з закритим ротом.

• Не розлучайтеся з взуттям на будь-якому громадському пляжі.

• Не лягайте на голий пісок.

• Не користуйтеся одним рушником два дні поспіль.

• Не мийте руки і фрукти у водоймах.

• Після купання обов’язково прийміть душ і переодягніться.

• Щодня періть купальник з милом.

• Зробіть щеплення від гепатиту А, особливо якщо любите бувати в жарких країнах.

• При будь-якому нездужанні зверніться до лікаря, не займайтеся самолікуванням.

Захист від сонця

Захист від сонця та автозагар

Читайте наші статті:

Чи потрібно вечеряти?

Джерела рослинного білка

Як зберегти ясний розум до старості

Як збити температуру вдома