Чим корисні цитрусові

цитрусові

Фруктова аптека: лікувальні можливості цитрусових Лимон, апельсин, грейпфрут, помело, лайм… Так, сьогодні будь-який ринок може похвалитися фруктовим різноманітністю,дозволити який ще років двадцять тому люди могли собі лише по великих святах. На щастя, минув той час, коли цитруси вважалися дефіцитом. Сьогодні чи не кожен день ми можемо побалувати себе улюбленими фруктами, які, крім відмінного смаку, принесуть нашому організму чималу користь.

Апельсин

Вчені, докладно вивчивши склад цього надзвичайно смачного фрукта, були приємно здивовані. Виявляється, він багатий життєво необхідними вітамінами — PP, А, В1, В5, В6, З, Н, Е, — мікроелементами, серед яких обов’язково варто виділити кальцій, магній, марганець, фосфор, хлор, натрій, калій, бор, цинк, залізо, йод, мідь, а також ефірними маслами, які сприятливо позначаються на нашому фізичному стані і роботі всього організму в цілому. При яких хворобах допомагає апельсин: уповільнені процеси травлення, гіповітаміноз, порушений обмін речовин, проблеми з серцево-судинною системою, проблеми з печінкою.

Лимон

Індійський гість воістину вражає переліком корисностей, що входять до його складу. Судіть самі: це рекордна кількість вітамінів групи В, PR Е і С, а також наявність рідкісних, але вельми суттєвих для нашого організму мікроелементів — молібден, фтор, мідь, хлор, сірка, бор. І це ми ще не згадали про калій, залізо, цинку, магнії, фосфорі, яких в лимоні, вважайте, достаток. При яких хворобах допомагає лимон: авітаміноз, ГРВІ, ангіна, атеросклероз, застуда, гіповітаміноз, гіпертонія, шлунково-кишкові захворювання, сечокам’яна хвороба, ревматизм, подагра, екзема.

Грейпфрут

За своїм складом нагадує лимон. Мабуть, суттєва відмінність в тому, що в грейпфруті багато вітаміну ефірних масел, кальцію і натрію. При яких хворобах допомагає грейпфрут: підвищений холестерин, ішемічна хвороба, порушення кровообігу, гастриті зниженою кислотністю. Увага! Грейпфрут можна вживати разом з медикаментозними засобами, призначеними для боротьби з підвищеним тиском і алергією.

Лайм

Житель півострова Малакка все більше приваблює дівчат, що прагнуть тримати свою фігуру в ідеальному стані, що цілком зрозуміло, адже в ньому міститься мінімальна кількість калорій, яких так бояться сучасні модниці. Крім того, незаперечну користь лайм несе не тільки нашої зовнішності. Виявляється, він сприятливо позначається на роботі виключно всіх внутрішніх органів, збагачуючи їх вітамінами З, В, А і мікроелементами — калієм, рибофлабином, фосфором, пектином, тіаміном, залізом і ефірними маслами. При яких хворобах допомагає лайм: серцево-судинні захворювання, карієс, відсутність апетиту, герпес, бородавки, пропасниця, застуда, розлади нервової системи.

Помело

Рідкісний гість на вашому столі? Даремно. Регулярне його вживання може істотно оздоровити організм, наситивши його необхідними вітамінами А, В1, В2, В5, С і такими мікроелементами, як лимоноиды, кальцій, калій, залізо і фосфор. При яких хворобах допомагає помело: серцево-судинні захворювання, онкологія, слабкий імунітет, застуда, вірусні інфекції, ожиріння, гіпертонія.

Протипоказання цитрусових

Скільки б ми не хвалили і ні оспівували цитрусові, все ж не варто забувати і про ложці дьогтю, яка може замість очікуваної користі принести істотну шкоду організму. Отже, перераховані фрукти можна вживати при:

• виразці шлунка

• панкреатиті

• ентериті

• підвищеній кислотності шлункового соку

 

Читайте наші статті:

Дієта при депресії

Туя

Лимонник китайський

М’ята: лікувальні властивості і протипоказання