Чи шкідлива засмага?

Засмага стала популярною в минулому столітті, після того як знаменита Коко Шанель ввела в моду смаглявий колір обличчя. З цього часу гарна рівна засмага асоціюється з молодістю, красою і здоров’ям.

Чи шкідлива засмага?

Про користь впливу сонячних променів на організм людини говорить і той факт, що під впливом УФ синтезуються біологічно активні речовини — гормони і вітаміни, а також вітамін D — так званий «сонячний гормон». Але є у засмаги і негативні сторони. Для початку потрібно розібратися, що таке засмага?

Засмага або фотоіндукована пігментація — це захисна реакція шкіри на дію ультрафіолету. В епідермісі виробляється пігмент меланін, який є своєрідним фільтром. Але засмага є тільки кінцевим продуктом, а сам процес фотоіндукованої пігментації починається із запалення, яке маніфестується появою бульбашок і пігментних плям. Процес постійного ушкодження шкіри називається фотостарінням шкіри. Одне з найбільш виражених проявів фотостаріння шкіри — зниження її еластичності і пружності, зневоднення шкіри, пігментні плями, судинні утворенняя.

Тому не зайвим буде в період активного УФ-випромінювання використовувати спеціальних засоби із захистом від ультрафіолету. Наприклад, щоденний крем Стоп Купероз SPF 30 має високу ступінь захисту шкіри від УФ, а також запатентований швейцарський комплекс OCALINE® спрямований на зміцнення стінок капілярів, зволоження і зняття почервоніння шкіри. Цей захист для шкіри обличчя бажано забеспечувати цілий рік і для тіла зараз є великий вибір якісних безпечних засобів з SPF як вітчизняних, так і імпортних.

Якщо все ж ви отримали опік, то рекомендується використовувати кріо-гель Реаніматор охолоджуючий або гель Реаниматор ультравідновлюючий.

Безсумнівно, що вибір — засмагати або уникати дії УФ — залишається за кожним з нас, але необхідно чітко пам’ятати протипоказання і показання до інсоляції. Бо, як казав Парацельс: «Все є отрута і все є ліки».

Читайте наші статті:

Гіалуронова кислота – чарівний магніт

Пружна і еластична шкіра – що важливо враховувати