Брак цинку в організмі

Цинк для організму

Організм дорослої людини містить 2-3 г цинку, причому основна його частина накопичується в м’язах і кістках. Високий рівень цього металу спостерігається і в передміхуровій залозі і спермі. Він відповідає за функціонування більш ніж 300 ферментів, формування повноцінного імунітету та психоемоційний стан людини. При правильному збалансованому харчуванні нестачі цинку в тілі людини звичайно не спостерігається.

Ознаки дефіциту цинку

Першими явними ознаками порушення балансу мікроелементів вважаються проблеми з імунною системою. Дефіцит провокує запальні процеси в суглобах, часті застуди, швидку стомлюваність. Як визначити нестачу цинку в організмі надійним чином? Найкраще це покаже загальний аналіз крові. Хоча більшість симптомів помітні навіть неозброєним оком:

  • Синдром роздратованого кишечника;
  • Часті нетравлення;
  • Запальні процеси на шкірі;
  • Випадання волосся і ламкість нігтів.

Причини нестачі мікроелемента в організмі

Основними причинами дефіциту можна назвати високий рівень стресу і надмірні тренування. Окремою категорією йдуть вагітні жінки, чия потреба в мікроелементі сильно збільшується під час першого триместру. Вегетаріанці і діабетики також знаходяться в зоні ризику. Більшість продуктів багатих цим металом саме тваринного походження, незначну кількість цинку можна знайти лише в горіхах, шпинаті і какао.

Одне з основних завдань мікроелемента — відновлення організму після стресу. Він немов витончений будівельник допомагає по «цеглинці» реставрувати наші органи і системи, впливає на синтез білка в тілі людини. Серйозні тренування, підвищений рівень фізичної активності, особливо серед людей, що ведуть зазвичай малоактивний спосіб життя, також ведуть до витрачання великої кількості даного метала.

Лікування і профілактика

Недолік цинку в організмі чоловіка або жінки може стати серйозною проблемою. Перебування в такому стані, з часом, призводить до появи нервозності і дратівливості, порушення координації, виникнення алергічної висипки і відсутності апетиту. Уникнути цього можна за допомогою збалансованого раціону харчування або вживання різних корисних біоактивних добавок.

Якщо в організмі не вистачає цинку, вживайте більше ягнятини і яловичини. Можете також звернути увагу на устриць, всього 3 свіжі устриці зможуть задовольнити денну потребу людини в Zn. Добова доза цього металу становить всього 15 мг. Для кращого засвоєння мікроелемента слід включити в раціон пробіотики або кисломолочні продукти. При вживанні дієтичних добавок з цинком враховуйте, що вітаміни В2 і В6 покращують засвоюваність цього мікроелемента, а ось кальцій, навпаки, погіршує.

 

Читайте наші статті:

Як прибрати набряки з очей після сліз

Симптоми варикозу

Вітамін Е для організму жінки після 40

Що таке хондроїтин і глюкозамін?