7 порад щодо гігіени інтимних зон!

Інтимна гігіена, поради на кожен день!

На різних етапах життя жінки піддаються різним фізіологічним змінам в організмі. І кожній жінці, дівчині, дівчинці незалежно від віку, необхідно уважно ставитися до стану своєї сечостатевої та репродуктивної системи.

Близько 10% маленьких дівчаток у віці до 3-х років стикаються з проблемою синехий — це злипання малих статевих губ. Якщо зрощення досить велике, то це приносить дитині масу незручностей і може привести до неприємних наслідків в майбутньому. Що б уникнути цієї проблеми мамам дівчаток потрібно дуже відповідально ставитися до гігієни інтимної зони дитини з моменту її народження. І при перших тривожних симптомах негайно звертатися до фахівця.

Також часто зустрічаються скарги на дискомфорт, печію, свербіж в області сечостатевої системи — причиною може бути лейкоплакія. Це захворювання останнім часом молодіє, а іноді зустрічається і у чоловіків. Часто люди його плутають з симптомами циститу або молочниці і займаються самолікуванням.

Лейкоплакія — захворювання, в результаті якого виникають суттєві зміни і стоншування слизової оболонки, що супроводжується зроговінням епітелію. Слизова стає більш уразлива до пошкоджень, як механічних, так і бактеріальних.

Більшість гінекологів вважають, що причиною синехий і лейкоплакії є низький рівень естрогену (жіночого статевого гормону) або недостатнє дотримання правил особистої гігієни. Лікарі ж рекомендують використовувати гормональні мазі. Але у їх складі міститься естроген, який має дуже багато побічних ефектів. Безпечна альтернатива синтетичним гормонам – рослинні фітоестрогени, які за своєю структурою схожі на жіночі гормони і виконують роль естрогену в організмі. Жіночі трави (борова матка і червона щітка) є джерелом фітоестрогенів і дуже активно використовуються для вирішення гормональних проблем. Для профілактики, а також при лікуванні цих захворювань необхідно ретельно стежити за дотриманням особистої гігієни.

Основні правила інтимної гігіени на кожен день:

  1. Підмиватися потрібно спереду до заду (щоб уникнути занесення інфекції), використовуючи чисту воду кімнатної температури;
  2. Зберігати інтимну зону в чистоті, використовуючи спеціальні засоби без лугу, SLS, парабенів, ароматів; можна використовувати гель і пінку «ФемоФіт», які містять екстракти трав з фітогормонами.
  3. Не користуватися антисептиками або антибактеріальним милом в регулярному режимі. Антисептиком без спирту можна обробити шкіру після епіляції або при інших пошкодженнях, але це той випадок, коли до його застосування є свідчення. У звичайному, щоденному режимі інтимна гігієна не повинна бути надмірною; тіло людини виробляє безліч секретів, в тому числі з певним запахом, і це не означає, що воно недостатньо чисте.
  4. Носити чисту бавовняну білизну підходящого розміру. Це запорука інтимного здоров’я варто віддавати перевагу зручній бавовняній нижній білизні. Ця тканина дихає, завдяки чому природна мікрофлора зберігається.
  5. При наявності сухості, свербіжу, подразненню в інтимних зонах слід застосовувати зволожуючі засоби, наприклад, «ФемоФіт гель зволожуючий для інтимних зон», який містить активний рослинний комплекс на чистому соку алое, має легку текстуру, не залишає відчуття липкості та слідів на одязі. Після підмивання інтимної зони гелем або пінкою «ФемоФіт» необхідно нанести зволожуючий гель «ФемоФіт». Він ефективно живить і захищає слизову, знімає подразнення, свербіж, підтримує правильний баланс мікрофлори, а також містить екстракти матки борової і червоною щітки, які є джерелами фітогормонів.
  6. Не рекомендується приймати ванну або плавати в басейні під час критичних днів.
  7. Прокладки на кожен день — не засіб гігієни. Вони захищають білизну від виділень, але ніяк не поліпшують рівень гігієни статевих органів — а можуть і нашкодити. Крім того, прокладки, особливо ароматизовані, самі по собі можуть викликати подразнення і свербіж.

Ваше здоров’я у ваших руках. Будь-яку проблему зі здоров’ям легше і дешевше попередити, ніж лікувати запущене хронічне захворювання.

 

Читайте наші статті:

Чим замінити цукор?

Повертаємо свої форми після вагітності!

Які вітаміні потрібні організму щоб віглядаті чарівно?

Ні розтяжкам під час вагітності!