Плавання: кому воно корисно

плавание, спорт,

З часу своєї появи на Землі людина постійно пов’язаний з водою. Вона служить й як місце, де можна було добути їжу, і як перешкода, що заважає нападу ворогів, і як шлях сполучення і торгівлі.

Ще за тисячі років до нашої ери, з часів стародавнього Єгипту, Греції, Риму згадка про плаванні знаходить своє відображення у знахідки археології і доходять до наших днів у вигляді наскальних малюнках, барельєфах, клинописах, папірусних сувоях. Тому не дивно, що плавання вважається одним з найдавніших видів спорту. Звичайно, він включений у список видів спорту на Олімпійських іграх, змагання, яке вважається самим головною спортивною подією у світі.

Багато хто вважає плавання найкориснішим видом спорту. Говорити про користь плавання можна дуже довго і про це написано безліч праць і книг. Але давайте нагадаємо собі, кому особливо корисне плавання. Розглянемо деякі основні категорії.

Діти

Плавання корисно і необхідно всім діточкам, але особливо недоношеним і мають затримки розвитку. При плаванні на всю поверхню тіла дитини виявляється сильне, але рівномірний тиск. Це покращує кровообіг, забезпечує хорошу вентиляцію легенів. З-за більш глибоких вдихів і видихів, кров і всі інші органи організму повноцінно насичуються киснем, що прискорює всі обмінні процеси в організмі.

Крім того, спокійне і расслабляюшее дія води благотворно позначається на психіці і нервовій системі дитини. А періодичне зниження температури при купанні допомагає зміцнити імунітет і бути більш стійкими до простудних захворювань. Тому, батьки, плавайте зі своїми дітьми, і якщо ви не знаєте, на яку секцію записати свою дитину, плавання – чудовий вибір.

Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя

Заняття плаванням найкраще допомагає спалювати зайві калорії. У процесі плавання задіяні всі групи м’язів, іде повне розвантаження всього організму, а навантаження при цьому залишається «м’яка» і врівноважена. Всі м’язи споживають максимальну кількість кисню, оптимізується серцевий ритм, збільшується приплив крові до легень. Крім цього, плавання попереджує венозний застій і служить профілактикою таких захворювань, як тромбофлебіт, варикозне розширення вен, які так часто можуть бути у «повних» людей. Для підсилення ефекту від кардіонавантаження ефективним буде використання жироспалювачів. Великий вибір спеціальних продуктів по низьким цінам Ви зможете знайти на сайті Фітомаркет.

За рахунок більшої глибини і частоти дихання відбувається необхідний газообмін в легенях, стабілізується подих, всі процеси та обмін речовин в організмі прискорюються, і це як раз підходить для людей, страждаючих надмірною вагою, і яким було б важко займатися активною гімнастикою або більш рухливими видами спорту.

Люди, які часто піддаються стресу

Плавання служить чудовою емоційною розвантаженням і відмінно знімає стрес. Знаходячись у воді, людина заспокоюється, налаштовується на позитивні думки, перестає нервувати і переживати. Розмірені неспішні запливи стабілізують дихання, людина розслабляється, наступає свого роду єднання з водою, стихією, однією з найзагадковіших систем нашої планети. Крім того, долаючи страх перед глибиною, а для деяких і перед самою водою, можна розвинути в собі сміливість, наполегливість, цілеспрямованість, вміння долати труднощі і, головне, свої страхи.

Плавання, безумовно, корисно всім. Наприклад, у Стародавній Греції про людину, який був гідний називатися громадянином, говорили: «Він не вміє ні читати, ні плавати». Вже тоді, в далекі стародавні часи, цивілізовані люди усвідомлювали всю важливість і корисність плавання. Тим більше зараз, коли ми стільки знаємо про це, чому б не зібратися і піти трохи поплавати?

Читайте наші статті:

Чи потрібно вечеряти?

Легкий спосіб схуднути

Вчені пояснили, чому з’являється синдром хронічної втоми.

Автокрісло для дитини: як правильно вибрати