Що повинна уміти дитина в три місяці

child in 3 months

Здавалося б, з моменту народження малюка пройшло зовсім не багато часу, але він вже встиг змінитися буквально до невпізнання! Тепер його личко цілком осмислене, рухи скоординовані, а м’язи зміцніли. Так що повинен вміти дитина в три місяці?

Повинна уміти дитина в цьому віці

Тримісячний малюк вже може, перебуваючи на руках у дорослого стежити за іграшкою, хоч і нетривалий час – не більше хвилини. Крім того, він активно повертає голову, вивчаючи навколишній простір, рухомі та нерухомі предмети. Хоча рухи очей поки ще координуються не дуже добре.

Іноді малюки в такому віці можуть косити очима, але для них це цілком природно. Вже до чотирьох місяців це явище зникне. Зате малюк дуже любить всі рухомі іграшки, які можуть плавно і без особливих зусиль розкручуватися в повітрі. Найбільш підходяще відстань до такої іграшки – близько 50 див. Малюки найбільш прихильні до червоним і круглим предметів.

Вже до кінця третього місяця діти знаходять нове вміння – лежачи на животі, вони можуть з опорою на передпліччя піднімати на кілька хвилин голову. Ця поза відкриває масу нових можливостей для розвитку дитини, так як з цього часу перед ним відкривається світ під зовсім новим кутом. Якщо рухливість голови буде кращою, то це вже велика неврологічне досягнення.

Основна маса малюків на 10-12-й тижнях свого життя вже починають досить впевнено перевертатися зі спини на животик. В цей же час відбувається розвиток «стабілізації корпусу», необхідної для більш впевнених рухів дитини. Вже до кінця 3-го місяця малюк буде все краще володіти своїм тілом, по мірі можливості вивчаючи його.

Крім іншого діти в три місяці вже демонструють явне пожвавлення при зверненні до нього. Також він намагається відшукати джерело будь-якого звуку, а у відповідь на усмішку дорослого посміхається сам.

З цього часу будь-які рухливі ігри дитини – це вже не нескладне, а хвилі усвідомлене рух ніжками і ручками. До того ж у три місяці хапальний рефлекс новонароджених змінюється на цілком усвідомлене хапання.

Приблизно з трьох місяців малюки починають активні ігри зі своїми руками, перебирають пальчики. Також вони утримують іграшку і намагаються дотягнутися ручкою до предмета, що їх цікавить, з’являється явна зв’язок між дією і зором.

Всі тримісячні малюки починають добре реагувати на різні звуки. А якщо взяти їх на руки, дитина почне з особливою увагою вивчати обличчя дорослого, вдивляючись в міміку і вслухаючись в тональність голосу.

Як допомогти дитині три місяці в освоєнні нових умінь

Варто відзначити, що основні показники фізичного розвитку самих маленьких – це не тільки вага і зріст. Діти мають потребу в цілеспрямованому розвитку і правильних щоденних іграх, які будуть сприяти тренувань важливих навичок.

Тому з тримісячним малюком щодня варто виконувати такі маніпуляції:

1. Щоденна гімнастика, в тому числі і гімнастика для немовлят на м’ячі допоможе підтримувати всі м’язи дитячого тіла в тонусі. Займатися можна за класичною схемою або звернутися до новими сучасними методиками. Особливо корисно, тримаючи малюка під мишки дозволити йому «крокувати» по поверхні, а також займатися на фітболі. Гімнастика з м’ячем сприяє появі у дитини відчуття простору, а також є прекрасною профілактикою запорів у нього.

2. Завдяки тому, що тепер малюк самостійно тримає голову, його неспання стає більш різноманітним і тут багато залежить від фантазії батьків.

3. Розвиток навичок хапання також важливий момент. Тому дитину трьох місяців потрібно неодмінно спонукати до гри з підвісною іграшкою, а також пропонувати йому брязкальця. Адже дивний шум і веселий дзвін обов’язково порадує дитину і приверне його увагу. Не варто забувати про необхідність забезпечення чистоти в місцях ігор, так як діти в цьому віці ще не можуть протягом тривалого часу утримувати іграшки і часто їх випускають з рук, після чого беруть їх знову.

Якщо розглядати психомоэциональное розвиток дитини в три місяці, то увагу треба звернути на явну соціалізацію малюка в такому віці. Крім того, він прагне до більш продуктивного спілкування з оточуючими його людьми, особливо з самими близькими. Тому в цей час можна починати грати з дитиною в ігри на зразок «ку-ку». Крім того, в цьому віці особливо важливо спілкування з дитиною. Адже воно не тільки сприятиме формуванню мови малюка в майбутньому, але і створить міцну емоційну взаємозв’язок між малюком і його батьками.

Читайте наші статті:

Легкий спосіб схуднути

Трофічна виразка: рецепти народної медицини

Скажи стресу ні!

Прогулянки взимку, що треба врахувати