Місячні під час годування дитини

ребенок

 

Як менструальний цикл, так і лактація – це складні процеси жіночого організму. При цьому вони можуть впливати один на одного взаємний вплив, що нерідко лякає молодих мам. Чи можуть піти місячні під час годування дитини, і як позбутися від поширених помилок про місячних у період грудного вигодовування.

Чому йдуть місячні під час годування дитини

Звичайно протягом тривалого часу місячні під час годування дитини не йдуть. Але буває і зворотна ситуація. Тому багатьох матусь цікавить взаємозв’язок між менструацією і годуванням дитини.

Треба зауважити, що в більшості випадків основною причиною раннього початку місячних під час годування дитини є змішане вигодовування. Більш того, в окремих випадках спостерігається істотне зниження пролактину навіть у випадках допаивания малюка водичкою в досить великій кількості. Також місячні при грудному вигодовуванні можуть піти і при досить частому прикладанні дитини.

Хоча в окремих випадках в якості причини появи менструації при лактації виступають ті чи інші проблеми зі здоров’ям мами. Так, іноді місячні є результатом порушеного вироблення пролактину на тлі приймання деяких лікарських засобів або простого зниження імунітету.

Але якщо місячні під час годування дитини приходять відразу, то приводів для паніки немає. У такому випадку досить просто проконсультуватися зі своїм гінекологом з даного питання.

Коли мають прийти місячні під час годування дитини

Багатьом годуючим мамам доводиться зіткнутися з такою ситуацією, коли при годуванні груддю починаються місячні, або навпаки, навіть після відлучення малюка від грудей, місячні так і не прийшли. Фахівці стверджують, що при грудному вигодовуванні затримка місячних може мати різний термін – це суто індивідуально. В середньому, в умовах змішаного вигодовування місячні приходять на третьому-шостому місяці після народження малюка. У разі повноцінного грудного вигодовування, місячні зазвичай приходять через півроку, що пов’язано з введенням першого прикорму і зменшенням спожитого дитиною грудного молока. Якщо ж має місце штучне вигодовування, то менструація, швидше за все, прийде відразу.

Якщо новоявлена мама дотримується всіх чинних правил годування, тобто, годує його виключно грудьми, і не поїть його водою, але місячні все ж прийшли рано, то, швидше за все в організмі стався якийсь гормональний збій. Щоб переконатися, що нічого страшного в цьому немає, варто проконсультуватися зі своїм лікарем.

Який вплив місячні впливають на лактацію

Отже, місячні і лактація – це два сумісних процесу, які можуть впливати один на одного взаємний вплив. Але чи можуть місячні вплинути на грудне вигодовування? Відразу потрібно зауважити, що на смак молока менструація жодним чином не впливає, хоча на цей рахунок існує маса необґрунтованих чуток.

Правда з початком менструального циклу у деяких жінок може спостерігатися деякий спад у виробленні молока. Обумовлюється це явище, насамперед, підвищенням рівня прогестерону, який частково пригнічує процес вироблення пролактину в організмі. Тому в цей період може знадобитися додаткове підтримання лактації, хоча втрата молока в цьому випадку точно не загрожує. Це єдиний вплив місячних на лактацію.

Нерегулярні місячні при годуванні дитини

Ще один важливий момент, про який завжди нагадують фахівці – це початок місячних при грудному вигодовуванні. Вони звертають особливу увагу на те, що незалежно від того, в який час вони прийдуть, вони неодмінно на перших порах будуть нерегулярними. Як правило, вони встановлюються після 2-3 циклів.

Іншими словами, після того як приходять місячні при годуванні дитини, вони носять нерегулярний характер. На перших порах це абсолютно нормально, але не варто залишати без уваги це явище. Адже якщо ситуація не виправиться через три місяці, необхідно неодмінно звернутися за консультацією до гінеколога. Адже в такому разі можна говорити про цілий ряд причин, в тому числі, про наявність в організмі запальних процесів, деяких гормональних змінах і навіть про повторної вагітності.

Як тільки мама перестає годувати грудьми, не варто чекати, що місячні прийдуть вже на наступний день. У деяких відновлення менструального циклу відбувається лише через пару місяців після відлучення малюка від грудей. Якщо ж і через це час місячні не прийшли, також варто проконсультуватися з фахівцем.

Ще один важливий момент: відсутність місячних при годуванні дитини грудьми – це ще не захист від настання нової вагітності. Адже відновлення менструального циклу може відбутися в будь-який час, причому це абсолютно безсимптомне явище. Тому молодій мамі неодмінно потрібно пам’ятати про необхідність запобігання. Адже жіночому організму на відновлення потрібно не менше двох років. Вітаміни та дієтичні добавки для відновлення організму, Ви можете знайти в інтернет-магазині Фітомаркет.

Читайте наші статті:

Достатньо в організмі кальцію?

Набряк суглоба

Монастирський збір

Весняний авітаміноз: необхідні вітаміни