Як розрахувати строк вагітності і дату пологів

строк вагітності

Вагітність – це один з найбільш хвилюючих і при цьому відповідальних періодів для будь-якої жінки. Тому кожна з них прагне дізнатися дату пологів, як можна точніше. А значить, питання, як розрахувати строк вагітності і дату пологів, для вагітних жінок особливо актуальне. Тим не менш, дати однозначної відповіді на нього не вийде, так як поки заздалегідь ніяким чином не можна точно сказати, в який саме день народиться малюк. Для розрахунків передбачуваної дати пологів є кілька способів.

Як розрахувати строк вагітності і дату пологів за датою зачаття

Фахівці встановили, що зачаття може відбутися виключно під час овуляції. Саме тоді з фолікула виходить зріла яйцеклітина, яка згодом може зустрітися зі сперматозоїдом. Як правило, овуляція припадає на 14-й день у циклі жінки. Але тривалість циклу може бути різною і змінюватися від 28 до 35 днів.

Жінки, які планують вагітність або просто стежать за своїм циклом, точно знають, в який день відбувається овуляція. При цьому в той же час з’являються відразу кілька характерних ознак.

При цьому власне день статевого акту може і не відповідати даті зачаття малюка, так як окремі сперматозоїди в організмі жінки можуть жити до трьох діб.

Таким чином, якщо знати день овуляції, то строк вагітності і дату пологів можна розрахувати досить точно. Потрібно лише додати середню тривалість вагітності жінки, тобто, 280 днів. Але подібний метод підрахунку буде досить точним тільки для тих жінок, у яких менструальний цикл є постійним.

Як розрахувати строк вагітності і дату пологів за місячним

Як правило, акушери-гінекологи використовують саме цей спосіб в розрахунках дати пологів і визначенні терміну вагітності жінки. Тому результат і отримав назву акушерського терміну. Так, при постановці на облік лікар неодмінно запитає про останньої менструації жінки. Далі, для розрахунку дати пологів потрібно від першого дня останніх місячних відняти 3 місяці за календарем, а потім додати 7 днів. Але якщо тривалість циклу у жінки 28 діб, то це буде тільки орієнтовний термін.

Як розрахувати строк вагітності і дату пологів по УЗД і за шевелениям плоду

Діагностика по УЗД на сьогоднішній день є найбільш точним способом для визначення орієнтовної дати народження малюка. Але найбільш ефективна вона тільки на ранніх термінах вагітності – тільки до 12 тижнів. Саме за допомогою УЗД можна достатньо точно розрахувати строк вагітності і дату пологів. Так, термін вагітності у другому триместрі вагітності визначається на підставі розміру голови, а також кінцівок у плода. Але з-за того, що розвиток кожної дитини індивідуально, такі обчислення мають похибку в межах 7-ми днів.

При цьому в третьому триместрі розрахувати термін пологів по УЗД також можна. По мірі наближення зазначеного терміну пологів, при проведенні ультразвукових досліджень, фахівці можуть оцінити стан плаценти поряд з положенням дитячої голови щодо малого тазу жінки, а також відкриття шийки матки і навіть зрілість самого плоду. Саме на підставі аналізу комплексу цих параметрів, лікар може винести висновок щодо дати пологів конкретної жінки.

Ще один спосіб розрахунку передбачуваної дати пологів грунтується на перших шевелениях малюка, які відчуває мама. Але він не характеризується високою точністю. В першу вагітність майбутні мами вперше відчувають рухи плоду орієнтовно в 20 тижнів, а в другу – в 18. Якщо брати до уваги той факт, що в середньому тривалість вагітності становить 40 тижнів, то для розрахунків приблизної дати майбутніх пологів необхідно додати до дня першого ворушіння 20 тижнів, або 22 (для 2-ї вагітності).

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день існує досить багато способів для розрахунку терміну вагітності і дати пологів, точно вирахувати цей день просто неможливо. Адже дата пологів визначається багатьма факторами, в тому числі, всілякими захворюваннями, генетичними особливостями, багатоплідною вагітністю та іншими. Більш того, фахівці стверджують, що в призначений термін народжується не більше 10% всіх малят. Тому, користуючись наведеними вище методиками можна лише приблизно вирахувати, коли чекати появи дитини на світло.

Тривалість вагітності і точність обчислення дати пологів

Якщо жінка знає дату початку останньої менструації, то вона може самостійно розрахувати орієнтовну дату майбутніх пологів. ПДР настає рівно через 280 днів з цього дня. Але при нормальному протіканні вагітності лише 5% малюків з’являються в означений день, зате близько 85% народжуються в період плюс-мінус сім днів щодо цієї дати. Запізнюються або поспішають ще на тиждень близько 10% усіх новонароджених. При цьому фахівці відзначають, що нормальна тривалість вагітності може коливатися в межах 38-42 тижнів.

Не варто забувати, що тривалість вагітності у жінки визначається сукупністю багатьох факторів. Також варто пам’ятати і про індивідуальних темпах розвитку самого малюка і тривалості менструального циклу у жінки. Зокрема, якщо цикл у майбутньої мами становив 24 дні, то з високою часткою ймовірності можна сказати, що її малюк народиться на 10-15 діб раніше розрахованої дати. Але малюк буде повністю дозрілим, здоровим. І навпаки, якщо менструальний цикл раніше становив 32 дні, то вагітність цілком може затягнутися на зайві 10-15 днів, а народжений малюк не буде переношеним.

Читайте наші статті:

Легкий спосіб схуднути

Трофічна виразка: рецепти народної медицини

Скажи стресу ні!

Прогулянки взимку, що треба врахувати