Другі пологи після кесаревого

Беременность
Багато жінок вимушено задаються питанням, як же пройдуть другі пологи після кесаревого розтину? Насправді, якщо перші пологи передбачали проведення кесаревого розтину, то це неодмінно має враховуватися при плануванні другого малюка. Адже власне кесарів являє собою такий вид оперативного втручання, при якому не обходиться без розрізання матки та черевної порожнини. Надалі в цій області залишається рубець, який в ході повторної вагітності і пологів цілком може розійтися.

Особливості других пологів
У першу чергу фахівці звертають особливу увагу на той факт, що якщо вагітність завершилася кесаревим розтином, то планувати наступного малюка можна не раніше, ніж через 2-3 роки. Саме це потрібно для достатнього загоєння і відновлення тканини рубця. Тим не менш, навіть якщо з моменту операції вже минуло близько п’яти років, то залишається ризик розбіжності шва в ході пологів. Адже в цей час тканини стають особливо жорсткими.

Те, як пройдуть другі пологи після кесаревого, буде визначатися цілим рядом факторів. Зокрема, в деяких випадках присутні безперечні показання до повторного кесаревого, щоб зберегти життя і матері, і дитині. При цьому власне операція в попередніх пологах ще зовсім не служить показанням до повторному кесаревому. Більш того, на сьогоднішній день все більше гінекологів схиляється до необхідності проведення природних пологів після кесаревого. Адже це виключить повторне втручання в матку, так і процес відновлення після пологів буде більш легким.

Природні пологи після кесаревого
Статистика на даний момент така, що в західних країнах більше 70% всіх жінок, які народили шляхом кесаревого розтину, йдуть на повторні вже вагінальні пологи. Аналогічний досвід успішно переймається і в Росії. Більше того, прагне до самостійних пологах як мінімум кожна друга мама.

Якщо перша вагітність завершилася кесаревим розтином, слід неодмінно звернути увагу на такі фактори, як:

— об’єм крововтрати;

— привід для кесаревого розтину;

— як проводилася профілактика інфекційних ускладнень;

— час протікання пологів;

— вид шовного матеріалу;

— ускладнення під час операції і після неї;

— спосіб зашивання зробленого розрізу на матці;

— рекомендації фахівців до повторних пологах.

У чому саме ці деталі можуть визначити результат нової вагітності. Так чи інакше, сучасні фахівці схиляються до того, що другі пологи після кесаревого при відсутності протипоказань повинні бути природними. Адже це найбільш безпечний варіант для мами і малюка, так як суттєво зменшується ризик ускладнень. А от повторний кесарів, навпаки, може збільшити післяопераційні ускладнення.

Ще один важливий момент: повторно кесарів проводиться не більше трьох разів, і то з кожною новою операцією ризики тільки зростають. А ось якщо повторні пологи після кесаревого будуть самостійними, то це значно збільшить шанси знову стати батьками у майбутньому.

Крім того, при природних пологах жінка обійде стороною операційні і післяопераційні болі й страхи. Та й організм жінки при вагінальних пологах відновиться набагато швидше. Також варто відзначити і той факт, що при проведенні кесаревого у багатьох трапляється порушенням менструальної функції, що знизить шанси повторної вагітності.

Так і на малюка кесарів впливає не настільки добре, як природні пологи. Зокрема, при проходженні через родові шляхи, у малюків йде активне вироблення гормону стресу, який покращує адаптацію дитини до зовнішнього середовища.

Другі пологи після кесаревого та показання до повторної операції
Звичайно, по можливості жінкам рекомендується народжувати самостійно, навіть якщо перша вагітність завершилася кесаревим. Але в деяких випадках це дійсно неможливо, адже іноді мова йде про наявність абсолютних лікарських показання до кесаревого, які актуальні, як для перших, і для других пологів. Більш того, іноді й самі природні пологи можуть призводити до появи показань на виконання кесаревого.

Другі пологи після кесаревого також завершаться операцією при наявності таких факторів, як:

— слабка родова активність;

— клінічно або анатомічно вузький таз;

— великий плід або неправильне його розташування;

— розходження лобкових кісток або деформація тазової кістки;

— наявність у вагітної жінки серйозних захворювань, особливо зачіпають серцево-судинну і нервову системи;

— онкологічні захворювання у жінки;

— рання відшарування плаценти або її передлежання;

— гіпоксія плоду і інші проблеми з ним;

— неспроможний рубець на матці, що залишився після першого кесаревого.

У всякому разі, найбільш небезпечне ускладнення, других пологів після кесаревого, якщо вони будуть самостійними, виявляється розрив матки по рубцю. У деяких випадках не вдається уникнути летального результату. Не дивно, що далеко не всі сучасні фахівці готові взяти на себе відповідальність за такі пологи. Тим не менш, за статистикою розрив матки відбувається не більше ніж в 1% пологів. Саме з цієї причини так важливо ретельно підготуватися до других пологів після кесаревого, щоб вибрати найбільш оптимальний і при цьому безпечний варіант.

Для підтримки жіночого здоров’я існують величезна кількість дієтичних добавок до раціону харчування для покращення функціонування репродуктивної системи жінок. Бренд Фемофіт здійснює комплексний підхід до вирішення жіночих проблем.
Натуральні чаї бренда створені з рослинної сировини успішно застосовують при захворюваннях жіночої статевої сфери, а також для профілактики.

Фіточай «Фемофіт жіночі трави №1
Фіточай «Фемофіт жіночі трави №2

Читайте наші статті:

Лікуємо імпотенцію народними методами

Набряк ніг

Хронический гастрит

Весняний авітаміноз: необхідні вітаміни

Як вберегтися від раку молочної залози

40 тиждень вагітності як прискорити пологи