40 тиждень вагітності як прискорити пологи

Кожна майбутня матуся з великим нетерпінням чекає призначеного лікарями строку народження свого малюка. Але трапляється так, що цей день приходить, а дитина так і не збирається з’являтися на світ. Тоді багато хто задається питанням, якщо вже 40 тиждень вагітності, як прискорити пологи?

Беременность

Потрібно намагатися прискорити пологи на 40 тижні вагітності

Фахівці звертають особливу увагу на той факт, що у деяких жінок є генетична схильність до переношування. Тому якщо і мама, і бабуся, а також інші жінки в сім’ї народжували трохи пізніше терміну, то намагатися прискорити пологи вже точно не треба.

Також не можна забувати, що менструальний цикл деяких жінок більш тривалий, ніж на 30 днів. В окремих випадках він і зовсім досягає 45 діб. Тому їх вагітність вкрай рідко завершується в 38-39 тижнів. Але і це правило діє не в 100% випадків.

У всіх інших випадках, якщо йде 40 тиждень вагітності, як прискорити пологи варіантів чимало. Головне без показань не звертатися до медичних способів – зазвичай цілком достатньо і перевірених народних варіантів.

Як прискорити пологи: перевірені «бабусині» способи

Напевно, кожна жінка знає, що початок родової діяльності прекрасно стимулюють заняття сексом. Але в цьому випадку принципово важливо, щоб у піхву потрапила сперма, так як в ній містяться такі речовини, як простагландини, при всмоктуванні яких настання пологів прискорюється. Крім того, в цьому випадку має місце приплив крові в область малого тазу, який викликається саме заняттям сексом.

Один з дієвих способів прискорення пологів натуральні трави, зокрема вечірня примула. Знайти її можна в аптеці, а приймати тільки за призначенням лікаря. Якщо він бачить доцільність даного способу підготовки матки до пологів, то починати можна з кінця 8 місяці вагітності. широкий асортимент дієтичних добавок та вітамінів для жінок має бренд Кантрі Лайф.

Ще один хороший стимулятор пологів – рухова активність. Бажано, не зупинятися до того моменту, поки не з’явиться чутливе стомлення. Це може бути ходьба по сходах, прогулянка, прибирання, миття вікон. Правда всі ці дії потрібно здійснювати з обережністю та в присутності близьких людей.

Не варто забувати і про такому простому способу прискорення пологів, як стимуляція сосків. Це може бути масаж або просте погладжування. До речі, саме цих дій жінки особливо побоюються при загрозі викидня протягом всієї вагітності. Бо це відмінний варіант, як прискорити пологи в 40 тижнів вагітності. Нерідко фахівці звертаються до цього прийому вже після пологів, через те, що він сприяє скороченню матки. Не всі знають про те, що рефлекторно при подразненні області сосків починаються скорочення матки.

Крім цього, у прискоренні пологів допоможуть і всілякі процедури, які викликають скорочення кишківника. Це постановка клізми або приймання проносних. Річ у тому, що він чинить значний вплив на матку, яка знаходиться в безпосередній близькості від нього. При цьому починається скорочення мускулатури матки, що своєю чергою і призводить до прискорення пологів.

З усіх проносних засобів найсильнішим прийнято вважати рицинову олію. Не так давно навіть фахівці застосовували схему стимуляції під №1. Вона передбачала приймання касторової олії з подальшим заїданням її посоленим чорним хлібом.

40 тиждень вагітності – як прискорити пологи медичним способом

У тому випадку, коли фахівці ставлять діагноз переношеній вагітності, а початку пологової діяльності так і не передбачається, то дитині потрібна допомога. У цьому випадку жінку вже госпіталізують у пологовий будинок, після чого приступають до стимуляції пологів вже медичним шляхом.

Правильний варіант – це поступові родостимуляції. Тому спочатку жінці вводяться препарати, які готують до пологів шийку матки, тобто, розм’якшують її. Тільки після цього переходять до безпосередньої стимуляції пологової діяльності медикаментозним способом. При подібному розвитку подій пологи протікають фізіологічно.

Але в більшості випадків, для того щоб простимулювати власне початок родової діяльності, звертаються до процедури розкриття плодового міхура. Саме при відходженні у жінки вод, прискорюються пологи, бо при цьому матка починає активні скорочення.

Ця процедура відрізняється своєю простотою та доступністю. Хоча при нормальному розвитку основна частина пологів повинна проходити все ж при збереженні міхура, через те, що в такому випадку дитина просувається м’якше.

Як прискорити пологи: основні принципи

Зазвичай коли йде 40 тиждень вагітності, як прискорити пологи цікавить не тільки майбутню матусю, але і лікарів, які пропонують їй лягти в стаціонар. Але в більшості випадків це необов’язково і початку пологової діяльності цілком можна дочекатися вдома. При цьому потрібно дотримувати наступні принципи:

1. Перший і найголовніший – це впевненість у безпеці малюка. Для цього пару раз в тиждень робиться картіотокограма плоду. Саме це дослідження дозволяє з’ясувати, чи страждає дитина від кисневого голодування і чи досить йому поживних речовин. Іноді може виникнути необхідність у додатковому УЗД для виявлення зрілості навколоплідних вод і плаценти. Якщо все в порядку, можна в домашніх умовах звернутися до варіантів природної стимуляції пологів.

2. Для прискорення пологів потрібно робити все те, що раніше, під час всієї вагітності, було під забороною. Йдеться про активне інтимне життя з чоловіком, заняттях сексом, стимуляції сосків. Також будуть корисні фізичні навантаження, особливо піші прогулянки, розігрівальні процедури – йодна сіточка або перцевий пластир на область попереку, які підсилюють кровообіг.

Не будуть зайвими та прості розмови з малюком. Якщо він буде знати, що його люблять і чекають, то, швидше за все, і сам поквапиться з народженням.

 

Читайте наші статті:

Достатньо в організмі кальцію?

Набряк суглоба

Монастирський збір

Весняний авітаміноз: необхідні вітаміни

Демодекоз під час вагітності