Смартфон на Android: проста інструкція для новачків

За порадою інтернет-користувачів, друзів або продавця-консультанта при покупці смартфона ви можете зупинити свій вибір на моделі, яка працює на Android. Але навіть якщо вас переконали його купити, це ще зовсім не означає, що ви достатньо добре розібралися в питанні. Давайте спробуємо допомогти собі самі!

Якщо ви серйозно підійшли до питання вибору «розумного» телефону, то вже напевно знаєте: тут, як, загалом-то, і скрізь, на смак і колір товаришів немає. Кожен користувач нахвалює свій вибір і готова захищати його в лайливих перепалках. Вирішувати все одно тільки вам одному. Якщо ви симпатизуєте пристроїв на ОС Android, ця стаття допоможе вам краще зрозуміти їх і приблизно уявити заздалегідь, як користуватися смартфоном андроїд.

Що таке Android?

Android - це портативна оперативна система, початкове створена для мобільних пристроїв - смартфонів, планшетів, електронних книг, що базується на ядрі Linux. Так як фактично компанія, що займається зараз цією розробкою, належить Google, явним плюсом андроїд-пристроїв можна назвати набагато кращу, ніж у інших ОС, інтеграцію з сервісами гугла.

Смартфони на Android надзвичайно популярні: світова статистика свідчить, що 75 % комунікаторів, проданих у третьому кварталі 2012 року, були оснащені саме операційною системою Android. Останнім часом, щоправда, збільшується кількість користувачів, що віддають перевагу iPhone, але і це не здатна скинути андроїд з лідируючої позиції.

Унікальні програми Android

Практично будь-яка ОС має набір унікальних, неповторних додатків. І Android - не виняток. Ось, приміром, два цікавих варіанти:

1. Brainy — це віртуальна дівчина, яка допоможе вам в роботі з телефоном. Вона може відповідати на ваші запити, аналізуючи голосові команди і видаючи релевантну інформацію. Здатна до навчання. З її допомогою ви легко дізнаєтеся, яка сьогодні погода, де можна пообідати в місті, що цікавого сталося в світі за останню годину.

2. Smartive Travel - додаток, що дозволяє вам знайти, забронювати і замовити квиток на потяг чи авіарейс. Тут же можна оплатити замовлення і навіть зберегти електронний квиток безпосередньо на смартфоні. Додаток працює для жителів Росії.

Як користуватися: основні функції та налаштування

Якщо ви ще ніколи не тримали в руках подібних пристроїв, в перший час, звичайно, можливі певні труднощі. Але не засмучуйтеся - це всього лише справа звички. Зараз ми спробуємо розібратися, що ж ви побачите перед собою, вперше включивши свій новий смартфон на Android.

Від версії до версії розташування пунктів меню або їх назви можуть змінюватися, але структура і принципи управління залишаються все тими ж, тому варто зрозуміти принцип роботи одного подібного пристрою, і ви вже не заплутаєтеся, використовуючи інше подібне.

Управління смартфоном на Android націлене на сенсорний екран. Це може бути незвично, але незабаром ви оціните зручність. Будь-яка програма запускається одинарним натисканням на неї. Затиснувши ярлик, ви звичайно можете його переміщати.

Всі встановлені на смартфоні програми можна знайти в меню «Програми». Ті з них, якими ви будете користуватися особливо часто, доцільно скопіювати на робочий стіл. Поруч з «Додатками» зазвичай розташовуються «Налаштування». Це меню схоже на знайому користувачам Windows «Панель управління». Тут можна задати практично всі параметри роботи вашого смартфона. Тому, якщо ви ще не зовсім розбираєтеся в тому, що робите, краще прочитайте інструкцію від виробника, перш ніж щось тут міняти.

Ще два важливих значка, без яких вам не обійтися, - це кнопки «Назад» (Backspace) і «Додому» (Home). Перша повертає вас до попереднього дії, а друга - на стартову сторінку, ваш робочий стіл.

Ось і все, що на перших порах вам потрібно знати про смартфон на Android. Подобається? Купуйте і вчіться користуватися! Але при цьому дотримуйтесь правило: перш ніж придбати для довготривалого використання техніку, потрібно добре продумати, навіщо вона вам потрібна. Дізнайтеся у продавця, чи відповідає обрана модель всім вашим вимогам, і насолоджуйтеся роботою відповідного смартфона!

Читайте також:

Батарея в смартфоні: усуньте фактори, що заважають довгій роботі Програми для Android: установка

Схожі статті:

 • Рис басматі для новачків: індійські рецепти

  Унікальний за своєю формою, хімічним складом і властивостями, довгий індійський рис басматі не вимагає для свого приготування якихось особливих навичок «найвищого кулінарного пілотажу». Він готує...

 • Для чого потрібна посадова інструкція?

  Трудове законодавство не зобов'язує роботодавців розробляти і мати посадові інструкції для працівників. Тому багато роботодавців не надають особливого значення їх наявності у своїй організації. Т...

 • Прості, надійні і недорогі кріплення для бігових лиж Nordic 75

  Ви дізнаєтеся, які існують типи та стандарти кріплень, плюси і мінуси кріплень самого масового стандарту Nordic Norm 75, і зможете визначити, чи підходить вам цей варіант, або треба вибрати більш...

 • Непритомність: інструкція для оточуючих

  Медична наука стверджує, що половина людей хоча б один раз падала в непритомність. Тому кожен з нас повинен бути готовий надати допомогу в цій завжди раптової ситуації, так як завдяки цьому ми ко...

 • Як вибрати шолом для сноубордингу та гірських лиж?

  Навіщо гірськолижникові або сноубордисту шолом? Яке головне правило вибору? Чим відрізняються дорогі шоломи від дешевих? Жіночі від чоловічих? Як точно підігнати шолом за формою голови? Що зробит...