Трава звіробій: лікувальні властивості

Немає лікарської рослини більш відомого в народі і шанованого їм, ніж звіробій продірявлений. Ареал його зростання настільки широкий, що ця трава, з вигляду більше нагадує невисокий чагарник, знайома і дорослим, і дітям. Звіробій збирають, сушать, продають на будь-якому ринку і використовують в якості народного ліки і просто як чайний напій повсюдно.

А між тим, рослина це не настільки невинне, як прийнято вважати.

Звіробій продірявлений – сильне лікарська рослина з токсичними проявами, і невміле чи нерозумне його вживання в деяких випадках може принести не тільки користь, але і шкоду.

Трава звіробій: лікувальні властивостіСвоє звучну назву звіробій отримав не випадково. За своїм впливом на людину він є слаботоксичний. А ось тварини – корови, вівці, коні – можуть отримати серйозне отруєння, якщо в їх їжу потрапить ця травичка з красивими жовтими квітами.

Лікарські властивості звіробою

Звіробій – рослина з сильно вираженими протизапальними властивостями. Протизапальний ефект - не єдине достоїнство цього природного ліки.

Їм чудово лікують різні гнійні болячки, важко і довго незагойні рани, пролежні, легко зупиняють кровотечі. Таким чином, звіробій проявляє свої антисептичні, бактерицидні, кровоспинні здібності. Ці його якості з успіхом використовує косметологія: вугровий висип, червона запалена шкіра обличчя виліковуються від нетривалого лікування за допомогою примочок із звіробою. Цим же способом можна вилікувати шкірні прояви алергії.

Трава звіробій: лікувальні властивостіЗвіробій може надати заспокійливу дію, зняти больовий синдром і відновити сили після важкого праці або затяжної хвороби. Ось чому його часто використовують при захворюваннях суглобів та для зміцнення нервової системи. Взагалі звіробій заслуговує на звання одного з кращих природних антидепресантів. Його настоянки в період важких життєвих труднощів і переживань роблять благотворний вплив на стан нервової системи, заспокоюють, нормалізують сон, позбавляють від важких думок. Метеочутливим людям варто взяти звіробій на озброєння, оскільки він добре знімає вегетососудистные коливання. Суміш звіробою і меліси, завірені у вигляді чаю, допоможуть зосередитися і сконцентруватися і дітям перед іспитами, і дорослим при виконанні відповідальних робіт. Жінкам у період клімактеричних змін також показано застосування препаратів зі звіробоєм.

Дубильні речовини, що входять до складу звіробою, добре допомагають при розладах шлунка. Відвар звіробою з кропивою – чудовий засіб для лікування різних шлунково-кишкових хвороб.

Трава звіробій: лікувальні властивостіСвоїм чудовим цілющим якостям звіробій зобов'язаний унікальному складу хімічних речовин, які в нього входять. Є в ньому вітаміни і мінеральні речовини, органічні кислоти та ефірні масла. Не випадково в народі звіробій називають ліками від дев'яноста дев'яти хвороб.

Коли цілющі властивості звіробою шкідливі

Токсичні прояви звіробою досить слабкі, але при тривалому впливі на організм людини вони виявляються неприємними відчуттями в області печінки, гіркотою в роті. Тривале вживання чаю з настоєм звіробою може призвести до тимчасової імпотенції у чоловіків. Небажане вживання звіробою коли людина щодня засмагає. Особливо це важливо для людей з особливою чутливістю до сонячних променів. Також, як і багато інших лікарські рослини – чистотіл, лопух та інші, звіробій не можна застосовувати вагітним жінкам і годуючим мамам.

Схожі статті: