Ця корисна і невибаглива травичка росте у вигляді бур’яну не тільки на городах, але і біля доріг, річок, у дворах, практично скрізь. При зборі рослини для лікарських цілей, краще збирати його в чистих районах, так як пил від доріг може вплинути на його властивості, спориш буде менш корисний. На вигляд трава непомітна, з дрібними листками та білими квіточками з жовтою серединкою. Спориш росте у вигляді міні – чагарнику або стелиться по землі.

спориш, лікувальні властивості спориша, застосування спориша

Корисні лікарські властивості споришу

Спориш містить в собі велику кількість вітамінів, які необхідні в зимовий часа і навесні після авітамінозу. Рослина зстосовують практично для лікування всіх хвороб. Її корисно вживати не тільки людям, але і додавати в корм свійській птиці.

У складі трави міститься кремній, який дуже корисний для організму людини. Недарма його вважають основним елементом життя. Кремній впливає на стан волосся, зубів і шкіри.

Як і толокнянка, спориш виводить зайву рідину. Якщо відсутня виразка, то рослину можна застосовувати для лікування кишечника і шлунка.

Спориш відмінно знімає запалення, володіє м’яким в’яжучим ефектом і вбиває всі шкідливі бактерії та мікроби. Також рослина здатна вилікувати періодичні кровотечі в шлунку.

Зсередини трава у вигляді відварів лікує висипання на шкірі (фурункули, вугри). Як для профілактики, так і для лікування, спориш рекомендують в гінекології.

Спориш протистоїть простудним захворюванням, підвищує захисні сили організму і позбавляє від втоми. Його також застосовують як додатковий засіб при лікуванні безпліддя.

Застосування споришу в лікарських цілях

Настій для лікування багатьох хвороб готується стандартно. Його застосовують не тільки всередину, але і у вигляді компресів. У склянку окропу засипають 20 гр. висушеної і дрібно порізаної трави, потім протягом 20 хвилин гріють на водяній бані. Після зняття настоюють до однієї години, проціджують. Доливають воду і доводять об’єм до 200 мл Готовий настій вважається корисним протягом трьох діб, якщо зберігається в холодильнику. Його використовують при випаданні волосся у вигляді полоскання, всередину при безплідді і каменях в нирках, як ванночки при геморої. Ще корисний настій після суворої дієти. Він поповнить організм корисними вітамінами.

При болі в ногах і сильної втоми готують наступний рецепт: стакан трави заливають трьома літрами води, після закипання вимикають і настоюють до 40 хвилин. Коли настій охолоне до теплого стану, використовують у вигляді ванночок. Траву проціджувати необов’язково.

При трофічних виразках готують густу суміш, яку накладають на уражене місце. В однакових частинах змішують свіжий сік споришу з соком буряка (також свіжий віджим), додають мед і вівсяну муку. Роблять коржик, яка не повинна розтікатися і тримають її під пов’язкою на хворому місці близько двох діб.

Протипоказання споришу

Рослина в будь-якому вигляді протипоказано під час вагітності і годування грудним молоком, так як навіть при відсутності алергії у жінки нашкодити дитині.

Існує індивідуальна непереносимість рослини, вона викликає алергію у вигляді свербежу, висипань і навіть задухи, тому перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем.

Трава збільшує згортання крові, людям з такими проблемами вона суворо протипоказана. Заборонена також трава при каменях в сечоводі, деяких захворюваннях серця і дітям до 12 років.

Якщо на спориш немає протипоказань, і відсутня алергія, то рослину можна приймати в будь-якому вигляді досить тривалий час.