Сиблинговые відносини в родині

В психологічній літературі чимало уваги приділено відносинам подружжя, а також проблему «батьків і дітей». Проте в родині існує також спілкування між дітьми, рідними братами і сестрами, і сьогодні ми поговоримо про особливості цієї взаємодії. Але спочатку розберемося з термінологією. Можливо, ви вже зустрічалися з поняттям «сиблинг», але ще не знаєте, що це. Даний термін походить від англійського слова, і він позначає дітей, народжених від одних батьків і проживають разом у родині. Отже, сиблинговые відносини – це відносини між рідними братами і сестрами.

Коли у сім'ї виховується одна дитина, ні про які сиблинговых відносинах мова не йде. Однак останнім часом спостерігається тенденція збільшення народжуваності, тому наявність у подружжя двох і більше дітей – цілком звичайне явище.

Кількість, стать і вік дітей впливає на розподіл обов'язків між членами сім'ї, а також на формування певних рис характеру у кожної дитини. Адже залежно від сиблинговой позиції у людини розвиваються характерні саме для неї якості і навички.

Сиблинговые відносини в родині

Якщо в сім'ї одна дитина

Дуже часто за поведінкою дорослого індивіда можна з упевненістю сказати, що він був єдиною дитиною в сім'ї. Такі діти зазвичай виховуються в атмосфері загального обожнювання і вседозволеності. У них висока, часом навіть завищена самооцінка, вони звикають завжди отримувати бажане і бути в центрі уваги.

В даному випадку дуже багато залежить від виховної позиції батьків. Якщо вони будуть правильно приділяти увагу дитини і розвитку її здібностей, дадуть йому хорошу освіту і не избалуют своєю надмірною опікою, у нього є всі шанси вирости самодостатнім, всебічно розвиненою людиною, яка вміє ставити цілі і їх досягати.

Сиблинговые відносини в родині

Ви виховуєте двох дітей

З народженням другої дитини в сім'ї вже з'являються сиблинговые відносини.

Як правило, до появи молодшого «конкурента» малюк є улюбленцем батьків і користується їх нерозділеним увагою. І дуже часто він болісно сприймає братика або сестричку, яких, природно, приділяється більше уваги, особливо в перший час після народження.

Щоб уникнути дитячої ревнощів, необхідно завчасно підготувати старшу дитину до появи ще одного члена сім'ї та активно залучати його до процесу виховання, просити допомоги в домашніх справах, частіше хвалити і цікавитися його думкою. Для маленького чоловічка дуже важливо відчувати себе потрібним і важливим для батьків.

У випадку дітей різної статі вступають в силу їх гендерні відмінності. Якщо молодшої є дівчинка, вона знаходиться під захистом і опікою старшого брата. У подальшому дорослому житті їй буде легше будувати стосунки з протилежною статтю. У протилежному випадку доросла дівчинка часто допомагає мамі у догляді за молодшим братиком, і ця жіноча опіка може призвести до виховання «маминого синочка». Щоб уникнути цього в розвитку сина повинен активно брати участь глава сім'ї.

Сиблинговые відносини в родині

Три дитини і більше...

В багатодітній родині права та обов'язки розподіляються за старшинством. Більш дорослі діти розділяють з батьками функцію виховання молодших. Внаслідок цього вони ростуть більш відповідальними, вміють приймати самостійні рішення, рано дорослішають і навчаються новим навичкам. Найменші ж залишаються улюбленцями всієї родини, і часто цим користуються у своїх цілях.

У середніх дітей зазвичай проявляються риси характеру як старших, так і молодших дітей, залежно від того, до кого вони ближче за віком, також вони можуть «пристосовуватися» до різних ситуацій, проявляючи самостійність або інфантильність тоді, коли їм це потрібно. Виростаючи, такі діти продовжують демонструвати свою заповзятливість і гнучкість у відносинах з оточуючими людьми.

Враховуючи все вищесказане, можна зробити наступний висновок. Щоб побудувати правильні і гармонійні сиблинговые відносини в родині і уникнути частих конфліктів між дітьми, батькам важливо враховувати індивідуальні особливості кожної дитини, долаючи негативні риси їх характеру і роблячи наголос на позитивних якостях.

Схожі статті:

 • Норма гемоглобіну в крові у жінок

  Скаржитеся на хронічну втому, головний біль, астенію, задишку? Тоді естьпоказания для здачі аналізу на виявлення рівня гемоглобіну в крові. Що це за елемент, якою є його роль в організмі, чим заг...

 • Кантрі - затишний світ з нотками старовини

  Глянсові поверхні, штучні матеріали, чорно-білі кольори! Ваш очей не втомився від цього світла, блиску, сталі і чіткої геометрії? Якщо це так, то кухня, вітальня в стилі кантрі – ваш вибір. Слово...

 • Проти насильства у власному будинку

  Напевно, майже в кожній родині іноді справа доходить до примусу або насильства – і зовсім не тому, що батьки мають садистськими нахилами. Іноді ми кричимо на дитину, буваємо байдужими або, навпак...

 • Смородина: лікувальні властивості і протипоказання

  Чорну смородину знають всі, але мало хто здогадується про те, що вона містить в собі багато корисних властивостей, які не обмежуються тільки лікуванням застуди. Використовується не тільки в медиц...

 • Куркума: корисні властивості і протипоказання

  Інформація про корисні властивості куркуми прийшла до нас від індусів. Вони використовували її при пологах, змащуючи живіт породіллі і пуповину новонародженого, застосовували у традиційних обряда...