Ромашка: лікувальні властивості і протипоказання

Навряд чи можна знайти квітку більш поширений, ніж ромашка. Вона оспівана у віршах і піснях, її ніжні пелюстки пророкують майбутнє, її дарують коханим, люблять і шанують. Ромашка росте практично скрізь – в Азії, Європі, Африці, навіть в Австралії. У Росії ця квітка є, як і белоствольная берізка, символом чистоти і російської природи. Ромашку знають всі, і майже всі знають, що ромашка аптечна (одна з двадцяти видів цієї рослини) – лікарська рослина, допомога від багатьох недуг і хвороб.

Ромашка: лікувальні властивості і протипоказанняРомашка, лікувальні властивості

Латинська назва ромашки аптечної Matricaria було вперше використано швейцарським вченим Альбрехт фон Галлером. Слово це походить від латинського слова матка, тим самим, нагадуючи нам про те, що в лікуванні гінекологічних захворювань ромашка – незамінний засіб. Назва ж ромашка – споконвічно російське, сталося в результаті словесних метаморфоз. У давнину ромашку на Русі охрестили Романовим квіткою, і поступово її назва перетворилася на звичне для нашого слуху слово ромашка.

Ромашка здатна зцілити від багатьох захворювань: вона має кровоспинним, дезінфікуючу, жовчогінну, в'яжучу, седативну та іншими лікувальними властивостями. Цими якостями ромашка зобов'язана своєму незвичайному складу: білки, гіркоти, слиз, ефірна олія – все це і ще багато іншого є в цьому простому і милому квітці.

Ромашка – найсильніший природний антисептик. Саме тому її застосування в лікуванні жіночих захворювань так велике. Ромашка здатна знищити багато грибки, віруси і стрептококи, які, на жаль, так люблять селитися в жіночих дітородних органах. Але ромашка може боротися не тільки із запаленнями. Вона допомагає відновити порушений менструальний цикл, успішно бореться з безпліддям, ефективна при маткових кровотечах. Велика роль ромашки аптечної в лікуванні жіночих хвороб. Але на цьому її користь аж ніяк не закінчується.

Завдяки своєму м'якому впливу на людський організм, ромашку можна використовувати при лікуванні і дорослих, і дітей. Ромашка здатна перемогти екзему і діатез, вона лікує хронічні захворювання органів дихальних шляхів, нирок і сечового міхура. Ромашкою можна заспокоїти нервову систему, усунути головний біль. Настої з квітів ромашки допомагають припинити процеси бродіння в шлунку. Цей непримітний квітка показаний для хворих, у яких підвищена кислотність шлункового соку, тому досить широко ромашка використовується для лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Ромашка: лікувальні властивості і протипоказанняРомашка для краси

Ромашка – не тільки красивий квітка, вона може зберегти красу, так як багато століть служить людям як відмінний косметичний засіб. Так само як і кора дуба, ромашка надає незрівнянне вплив на волосся, які від її відвару стають блискучими і м'якими, перестають ламатися і сіктися. Крім того, систематичне використання ромашки в догляді за волоссям надає їм певний освітлюючий ефект. Екстракти і масло ромашки можна знайти в багатьох косметичних кремах і мазях, шампунях і зубних пастах. Це масло, доданий в крем або маску для обличчя, значно покращує їх дію на шкіру. Масло ромашки дуже допомагає у догляді за проблемною і сухою шкірою, воно живить і зволожує її.

Протипоказання

Ромашка допомагає жінкам ставати матерями, а ось під час вагітності вже стає шкідливою. Препарати ромашки можна використовувати при гомеопатичному лікуванні, так як вона може нейтралізувати дію гомеопатичних ліків. Шкідливо і занадто тривале використання ромашки в лікувальних і навіть профілактичних цілях: спалахи безпричинного гніву, дратівливість, зниження м'язового тонусу – така сумна плата за безконтрольне застосування ромашки. Зате при правильному дозуванні ромашка може стати справді цілющим для людини засобом.

Схожі статті: