Противірусні препарати для дітей

Нездужання рідної дитини – тяжке випробування для будь-якого батька. На жаль, уникнути хвороб не вдається нікому, адже дитячий імунітет знаходиться в стадії формування аж до підліткового віку. До того ж лікувати маленького пацієнта – завдання не з легких: йому не поясниш необхідність прийому горького ліки, не змусиш зробити неприємні процедури.

Основну частину дитячих захворювань складають ГРВІ та ГРЗ. І в цьому випадку дуже важливо не пропустити початок хвороби, щоб уникнути затяжного одужання і можливих ускладнень. Тому часто батькам доводиться лікувати дитину самостійно до приходу лікаря. Мало кому хочеться напихати улюбленого чоловічка препаратами, які можуть мати негативні наслідки. Але бувають випадки, коли народні засоби безсилі перед обличчям починається хвороби, тому слід відповідально підійти до вибору аптечного ліки.

Противірусні препарати для дітейОсновну частину дитячих захворювань складають ГРВІ та ГРЗ.

Які ж існують противірусні препарати для дітей? Завдання цих коштів – стримати поширення вірусу в організмі, знищивши збудників хвороби. А в разі призначення для дитини ліки повинно мати мінімум побічних ефектів. Коли може допомогти гомеопатія При появі перших ознак захворювання можна скористатися гомеопатичними засобами, такими як Анаферон, Афлубін, Оциллококцинум або Вибрукол. Вони вважаються більш щадними, ніж хімічні «колеги», до того ж добре зарекомендували себе в лікуванні дітей будь-якого віку. Але при всій своїй безпеці природні засоби можуть і не надати ефекту. Не подействовавший препарат варто застосовувати не більше діб і замінити його на інший варіант.

Противірусні препарати для дітейПри появі перших ознак захворювання можна скористатися гомеопатичними засобами, такими як Анаферон, Противірусні препарати для дітейАфлубін, Противірусні препарати для дітейОциллококцинум Противірусні препарати для дітейабо Вибрукол

Аналоги людського білка При проникненні збудника хвороби в клітини організм людини починає виробляти власне противірусний засіб – білок інтерферон, що знищує практично всі види вірусів. Лікування ГРВІ та грипу у дітей гарною ефективністю відрізняються аналоги природного інтерферону, вони добре переносяться дитиною і рідко надають побічні дії. Можна використовувати такі препарати - свічки Віферон або Кипферон, назальні краплі Гриппферон. Вони можуть призначатися дітям до року, зручні в застосуванні і діють у будь-якій стадії захворювання. Нещодавно з'явився в аптеках розчин Деринат сприяє активному відтворення власного інтерферону і може застосовуватися навіть у немовлят, до того ж він посилює дію інших противірусних засобів.

Противірусні препарати для дітейВ лікуванні ГРВІ та грипу у дітей гарною ефективністю відрізняються аналоги природного інтерферону, вони добре переносяться дитиною і рідко надають побічні дії.

Синтетичні противірусні препарати при ГРВІ дітям Вище перераховані препарати можна давати дитині на початку захворювання і при швидкому розвитку хвороби. Існують також більш дієві хімічні засоби, що застосовуються при важких станах хворого, але їх призначенням повинен займатися лікар. Практично всі вони мають протипоказання і побічні дії. На початку захворювання дуже ефективний ремантадин – противірусний препарат при ГРВІ, що випускається у формі таблеток, його призначають дітям шкільного віку. Для малюків від року застосовується аналог ремантадину – сироп орвирем. Тільки врахуйте, що ці препарати не сумісні з парацетомолом. Також часто при лікуванні грипу у дітей призначається Арбідол, він сприймається зростаючим організмом без виражених побічних дій. Допустимий вік пацієнта – не менше 3 років. Найбільш ефективним препаратом в даній групі є Таміфлю, він дозволений дітям з 12 років-із-за великої кількості негативних наслідків.

І пам'ятайте - при всьому різноманітті противірусних препаратів для дітей та обширною інформацією про них не варто захоплено займатися самолікуванням дитини, щоб не нашкодити з необережності його здоров'ю. Тільки кваліфікований лікар зможе правильно оцінити стан маленького пацієнта і призначити комплексне лікування.

Схожі статті: