Подорожник: лікувальні властивості і протипоказання

Фармацевтична промисловість не перестає постачати нам нові і нові ліки. Реклама на радіо, ТБ, на зовнішніх носіях постійно вимагає приймати ліки від головного болю, від грипу, від хворого горла. А ми, почувши назву нового препарату, поспішаємо придбати і випробувати на собі. Визнані засоби народної медицини здаються віджилим минулим, не модними і не престижними.

Між тим, ці самі кошти допомагають часом набагато краще, ніж хімічні препарати, а протипоказань найчастіше не мають взагалі.

Подорожник: лікувальні властивості і протипоказанняПодорожник: сльози мандрівників або їх порятунок?

Подорожник, росте повсюдно (немає його, кажуть, тільки на полюсах), за однією з легенд виріс від сліз подорожніх, изранивших до крові ноги. Виріс вздовж доріг як засіб, здатний загоїти рани і зупинити кров з них. Легенда дуже схожа на правду, адже знають цю здатність подорожника люди, вирушаючи в похід, не беруть із собою йод або перекис водню. У них завжди під рукою є відмінне природне засіб, який і кров зупинить швидко, і рану знезаразить. Антимікробну дію подорожника велике завдяки наявності фітонцидів. Взагалі корисні речовини – вітаміни, полісахариди, амінокислоти, дубильні речовини, флавоноїди і безліч інших, не менш цілющих речовин, що становлять у своєму поєднанні воістину унікальну біологічну активну листя і насіння подорожника.

Подорожник можна застосовувати для лікування і профілактики атеросклерозу. Його, як і полин або лопух, корисно використовувати як прекрасний засіб від багатьох хвороб шлунка – хронічного гастриту, ентериту, ентероколіту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Чудовий ефект дає подорожник при лікуванні захворювань, одним з клінічних проявів яких є кашель: бронхіт, коклюш, катар верхніх дихальних шляхів, бронхіальна астма, плеврит – всі ці грізні болячки піддаються подорожнику.

При лікуванні ран і гнійних запалень шкіри подорожнику немає рівних. Навіть таке визнане природне засіб, як деревій, трохи поступається подорожнику. Адже сік подорожника здатний прискорити вихід гною з рани, процес загоєння і затягування ранової поверхні.

Подорожник: лікувальні властивості і протипоказанняПодорожник можна використовувати і як седативний засіб, для лікування легких форм неврозів, дратівливість і безсоння. Дуже ефективний подорожник при лікуванні жіночих хвороб. Ним лікують навіть безпліддя.

Тахікардія, імпотенція, головний та зубний біль, енурез і нефрит, рак легенів та діарея – всі ці і ще багато інші хвороби можуть відступити, якщо їхнє лікування буде проводитися, в тому числі, і з ліками, у складі яких є подорожник.

Подорожник і харчування

Подорожник: лікувальні властивості і протипоказанняПодорожник, як і інші, поширені на території Росії рослини, наприклад, кропиву, можна використовувати як природне вітамінну добавку в їжу.

Листя подорожника додають у салати, перші і другі страви. Можна використовувати листя подорожника і при засолюванні помідорів і огірків або як зелену приправу.

Коли застосування лікувальних властивостей подорожника протипоказано

З найкорисніших якостей подорожника ростуть і його протипоказання. Подорожник може вилікувати виразку шлунка. Але при підвищеній кислотності шлункового соку або підвищеної його виробленні подорожник протипоказаний.

Відомо кровоспинну властивість подорожника. Але при схильності до тромбоутворення або при підвищеної згортання крові подорожник шкідливий. Подорожник здатний позбавити жінку від безпліддя, а ось вагітним жінкам використовувати подорожник можна тільки після консультації з лікарем. Але нечисленні протипоказання подорожника з лишком покривають лікувальні властивості цього природного цілителя.

Схожі статті: