Переконання створюють дійсність

У щоденному житті ми з легкістю критикуємо дітей. Ми віримо, що вони змінять свою поведінку, прийнявши наші слова близько до серця. Результати такого роду зусиль часто виявляються посередніми, а ми дивуємося: чому це так? Чому справедливо, чесно і доброзичливо висловлені зауваження не принесли ніяких позитивних ефектів? Чому дитина, глухою до аргументів, продовжує здійснювати безглузді дії?

Переконання створюють дійсністьПереконання створюють дійсність – один з багатьох способів впливу думки на матерію. Люди часто для зручності, а також для того, щоб упорядкувати світ, користуються спрощеннями, забобонами, стереотипами та упередженнями. Це у великій мірі впливає на сприйняття світу.

найпростіший приклад може стосуватися нашого ставлення до людини, якого на підставі визначених передумов ми недолюблюємо. Ймовірно, ми будемо ставитися до нього з великою стриманістю, без відкритості і готовності до контакту.

Така поведінка не залишиться без уваги іншого боку – відчуваючи нашу зарозумілість, цей чоловік відплатити тією ж монетою. Він може виявитися холодним і відразливим, а у нас з'явиться можливість утвердитися в правильності нашого переконання.

Якщо ми помітимо з його боку дії, що суперечать сформованому у нас думку, ми дуже швидко про них забудемо, оскільки така поведінка буде суперечити нашому стереотипу. Якщо ж така людина поведе себе грубо або неввічливо, це буде помічено і, безсумнівно, використано нами з величезною поспішністю.

У дітей особливо часто спостерігається поведінка, відповідне раніше приклеєного ярлику. З цієї причини «спокійні» і «слухняні» малюки ведуть себе добре «сорванцы» б'ються і лаються, «здатні» і «талановиті» досягають успіхів, а «тугодуми» важко проходять чергові освітні рівні.

Саме тому так важлива величезна обережність у винесенні негативних вироків і суджень. Тим часом, як показують дослідження, співвідношення критики та похвали, що виражаються батьками по відношенню до дітей, що становить 8:1.

У нашого критицизму деструктивний характер – малюк не в змозі відрізнити справедливий осуд від несправедливого. Він сприймає твердження «ти тюхтій», «ти ніколи цього не навчишся», «врунья» як об'єктивні факти, а свою поведінку пристосовує до висловлених суджень про нього.

Своїми непродуманими і часто повторюваними висловлюваннями дорослі можуть вбити в голову маленької людини будь-яку «правду» про нього. Тому так важко досягти чого-небудь дитині, від якого ніхто нічого доброго не чекає. Достатньо мати не терплять заперечень і надмірно критичних батьків.

Схожі статті:

 • Норма гемоглобіну в крові у жінок

  Скаржитеся на хронічну втому, головний біль, астенію, задишку? Тоді естьпоказания для здачі аналізу на виявлення рівня гемоглобіну в крові. Що це за елемент, якою є його роль в організмі, чим заг...

 • Кантрі - затишний світ з нотками старовини

  Глянсові поверхні, штучні матеріали, чорно-білі кольори! Ваш очей не втомився від цього світла, блиску, сталі і чіткої геометрії? Якщо це так, то кухня, вітальня в стилі кантрі – ваш вибір. Слово...

 • Проти насильства у власному будинку

  Напевно, майже в кожній родині іноді справа доходить до примусу або насильства – і зовсім не тому, що батьки мають садистськими нахилами. Іноді ми кричимо на дитину, буваємо байдужими або, навпак...

 • Безсмертник: лікувальні властивості і протипоказання

  Серед унікальних лікувальних рослин знайшов своє призначення і безсмертник. Таку назву дано рослині не даремно, ще в старовину воно допомагало зберегти людям життя шляхом лікування від безлічі не...

 • Смородина: лікувальні властивості і протипоказання

  Чорну смородину знають всі, але мало хто здогадується про те, що вона містить в собі багато корисних властивостей, які не обмежуються тільки лікуванням застуди. Використовується не тільки в медиц...