Меліса: лікувальні властивості і протипоказання

Це рослина з чудовим ароматом і ніжно-зеленими листочками, росте практично в кожному городі. Цю пряність додають в чай заварюють як чай у свіжому вигляді, сушать і використовують весь рік, до нового врожаю. Задоволення від такого чаю відмінне!

Ось тільки мало дачників тих, хто знає, що ця рослина не тільки смачне, але і корисне, здатне вилікувати багато хвороб. Більше того, надмірне вживання меліси має ряд побічних ефектів.

Меліса: лікувальні властивості і протипоказання

Меліса, лікувальні властивості: п'ємо з користю для здоров'я

Люди, які коли-небудь струс головного мозку, знають, що запаморочення як сумний підсумок цього явища, повертаються до них рано чи пізно. Ліки від цього, звичайно, є, і вони допоможуть обов'язково. Однак меліса лимонна може надати допомогу при запамороченнях не менш дієву, тільки мало хто про це знає. Та й головний біль відступає під дією простого чаю з мелісою.

Издревле відомі здібності меліси знімати тривожні і істеричні стани, заспокоювати нервову систему. Не дарма мелісу називають природним антидепресантом. Відвар або чай з мелісою корисно давати дуже активним дітям, щоб заспокоїти нервову систему і направити активність у потрібне русло. Такі діти шкільного віку стають не тільки більш спокійними, але і швидше можуть зосередитися, краще запам'ятовують отриманий на уроках матеріал. Меліса – це рідкісна рослина, яке можна застосовувати для дітей, в тому числі і при вадах серця.

Допомагає меліса і в лікуванні шлунка, лікує запори і коліти, метеоризм і невроз кишечника. Регулярний чай з мелісою швидко відновлює апетит, що особливо важливо після затяжних хвороб і для малюків, які часто відрізняються поганим апетитом.

Добре застосовувати мелісу і в ранніх стадіях серцевих захворювань – тахікардії, ішемічної хвороби серця. Корисно це рослина і при простудних, вірусних захворюваннях. Безсоння, атеросклероз, жовчокам'яна хвороба, зубний біль, виразки та забої – цей перелік болячок, від яких можна позбутися за допомогою меліси, продовжувати можна ще довго. На відміну від багатьох лікарських рослин, які протипоказані під час вагітності ( чистотіл, марьин корінь та інші), меліса добре знімає прояви токсикозу і стабілізує поведінка жінок в період клімаксу. Важливим фактором, який теж робить це рослина привабливим, - лікарські відвари з нього дуже приємні на смак.

Меліса у побуті, кулінарії в якості косметичного засобу

Меліса: лікувальні властивості і протипоказанняЧудовий аромат меліси є чудовою приманкою для бджіл, що використовують бджолярі. А ось якщо натерти листочками або відваром меліси руки і ноги, комарі, мухи, оси будуть не страшні. Взагалі всі кровоссальні комахи не переносять запах меліси. Не люблять його і миші.

Якщо порошком меліси пересипати свіжі томати, термін їх зберігання значно збільшиться. Люблячим рясні узливання людям теж мелісу можна взяти на озброєння, адже відвар її прекрасно знімає похмільний синдром.

Ефірне масло меліси може повернути юнацький колір губ, старіючу шкіру воно оздоровлює і освіжає, а розширені пори молодий, схильної до утворення прищів, звузить і обесцветит.

Настоєм меліси можна позбутися лупи.

Мелісу наділяють певними магічними властивостями. Вважається, що вона допомагає стати красномовним, впевненим і успішним.

чи Є протипоказання у меліси лимонної?

Строго кажучи, у меліси немає протипоказань. Але якщо значно перевищити дозу або приймати мелісу тривалий час, вона може знизити тиск, позбавити зосередженості і здатності концентрувати увагу.

Схожі статті: