Марьин корінь: лікувальні властивості

Півонія, який більше відомий під назвою марьин корінь – лікарська рослина, яке є найближчим родичем прикраси будь-якого саду, - півонії. Дикоростучий півонія, або півонія, і є сировина для заготівлі лікарських препаратів, званих мар'їним коренем. Цей вид рослини у багатьох країнах свого зростання занесений у Червоні книги і є рідкісним, а часом і зникаючим видом. Ще не так давно півонія був дуже поширеним лісовим російським рослиною. На території колишнього Союзу він все ще зустрічається в Казахстані, в Росії – в Пермському краї, республіці Комі, у верхів'ях північних річок Печори, Вичегди, Печорській Пижма, Ухти. Росте ця рослина в Китаї і Монголії. Відрадно, що півонія можна виростити і на своєму городі.

Марьин корінь: лікувальні властивості

Лікувальні властивості мар'їна кореня

Народна медицина в якості лікарських засобів використовують пелюстки, насіння і коріння півонії. Не випадково його назвали ім'ям Марії. Перш за все, його вважали і вважають жіночим лікарем. Багато жіночі хвороби не переносять лікування препаратами з півонії – міоми, ерозії, кісти і навіть безпліддя відступають під його впливом. Сумні супутники клімактеричного періоду жінки – плаксивість, дратівливість, надмірна вразливість зовсім зникають після застосування препаратів з мар'їна кореня. Треба тільки врахувати одну особливість – коріння для лікування жіночих захворювань треба брати від кущиків мар'їна кореня з більш світлими стеблами. Корінь півонії – джерело корисних для нашого здоров'я речовин: дубильні речовини, алкалоїди, органічні кислоти, смоли, вітаміни, ефірне масло – ось далеко не повний перелік цих речовин. Давно встановлено, що настоянка з мар'їна кореня надає благотворний вплив на нервову систему людей. Робить це цілюща рослина на людину заспокійливо, антибактеріальну, знеболюючу, протисудомну дії. Остання властивість особливо важливо для людей похилого віку, які часто страждають судомами м'язів ніг і тулуба.

Марьин корінь: лікувальні властивості

Добрий результат дає настоянка мар'їна кореня в якості знеболюючого засобу. Будь-який вид болю – зубний, головний, м'язовий піддаються лікуванню цією рослиною. Лікують за допомогою мар'їна кореня подагру і ревматизм, він покращує настрій, посилює імунітет, прискорює одужання.

Марьин корінь: протипоказання

Вживання мар'їна кореня збільшує кислотність шлункового соку, тому не рекомендується вживати його людям із захворюваннями шлунка, що супроводжуються підвищеною кислотністю. Як і багато лікарські рослини, наприклад чистотіл, кропива та інші, цей корінь не слід використовувати вагітним жінкам. Це отруйна рослина протипоказано дітям до 12 років. Зустрічаються люди з індивідуальною непереносимістю півонії.

Марьин корінь: лікувальні властивості

Марьин корінь на кухні

Півонія або незвичайний (саме так його ще називають у народі) спас у період негараздів і народних випробувань не одне людське життя від голодної смерті. Висушені коріння цієї рослини перемелювали на борошно і пекли з неї коржі. З нього варили каші і киселі, робили солодощі. Подрібнені коріння цієї рослини можна і дуже корисно заварювати у вигляді чайного напою. Використовуючи марьин корінь в їжу, треба обов'язково враховувати, що сирі його корінці отруйні.

Косметичні здібності півонії

Кажуть, що якщо раз в тиждень прополіскувати тільки що вимите волосся настоєм мар'їна кореня, з лупою можна буде розпрощатися назавжди. Та й волосся буде рости швидше.

Схожі статті: