Маралів корінь лікувальні властивості

Є хвороби, які знайомі людству з давніх часів, а є такі, які і хворобами-то ми не готові назвати. Страждати нам від них доводиться, а як від них лікуватися – невідомо. У самому справі, як вилікувати хронічну втому? Перестати працювати чи відпочивати більше визначених законодавством днів?

Напевно, ця новомодна хвороба – наслідок порушення якихось механізмів нашого організму, його суті, природи. А якщо це дійсно так, то хто, якщо не сама матінка природа, може нам допомогти?

Маралів корінь лікувальні властивості

Маралів корінь: лікуємо нашу душу

Є рослина, здатне зцілити і наше тіло, і наші душі. Його назва мало знайома більшості наших сучасників – маралів корінь або левзея сафлоровидная – так називається це рідкісне, корисне і, на жаль, зникає рослина. Росте воно в місцях, багатьом з нас недоступних: високогірні луки Алтаю і Саян вибрав для свого зростання цей непоказний квітка. Зрідка зустрічається ця рослина і в горах східного Казахстану.

Таку дивну назву ця рослина отримало від назви оленів-маралів, які викопують і у великих кількостях споживають коріння левзеї. Досі вчені до кінця не змогли розгадати всі таємниці кореня-цілителя. Тим не менш, відомо, що корисних речовин, здатних надавати благотворний вплив на здоров'ї людини, маральем корені чимало: ефірні олії, камеді, інулін, аскорбінова кислота, флавоноїди, мінеральні солі, дубильні речовини. Є в корені й такі рідкісні для рослини речовини, як фитоэкдизоны, близькі за складом до гормону линьки комах. Ці речовини здатні виробляти на наш організм справді чудодійний дію, підвищує працездатність і витривалість. Після курсу лікування маральим коренем організм ніби відроджується так само, як комахи після линьки.

Саме тому препарати, до складу яких входить маралів корінь, - це природні стимулятори, застосовувані для лікування центральної нервової системи. Саме ефективне застосування маральего кореня відзначено для лікування людей з підвищеною стомлюваністю, частими головними болями, які страждають безсонням, зниженням статевої активності. Стимулює ця рослина пам'ять і допомагає концентрації уваги. Виліковує левзея імпотенцію і алкоголізм, хронічну втому і занепад сил, апатію і гіпотонію. Багато лікарські рослини схожі за своїм загальнозміцнюючу дії на людину: Іван-чай, шабельник, але потужніше маральего кореня, швидше за все, не знайти.

Маралів корінь лікувальні властивості

Корисним є вживання маральего кореня для підвищення імунітету, для нарощування м'язової маси (властивість, дуже корисне для спортсменів і зайнятих важкою фізичною працею!). Левзея м'яко розширює просвіт судинного русла, тим самим, сприяючи роботі серцевого м'яза.

Левзея – засіб для омолоджування і краси

Настільки ж дивним чином левзея впливає на збереження молодості шкіри. Настоянки, відвари, витяжки з кореневищ маральего кореня чудово регенерують клітини шкіри, оздоровлюють і омолоджують її. Благотворно впливає левзея і на стан волосся.

Кому не слід використовувати маралів корінь?

Дуже часто на пакетах з препаратами маральего кореня написано, що вони не мають протипоказань. Однак є деякі нечисленні, але підтверджені факти про згубний вплив левзеї при глаукомі. Не слід приймати її і при гіпертонії і вагітності. Тому хоч шкоду левзеї і малоймовірний, слід у будь-якому випадку отримати консультацію лікаря перед застосуванням цього цілющого рослини.

Схожі статті: