Лікувальні властивості лаврового листа: повертаємося до витоків

Якщо поцікавитися вмістом домашніх аптечок, то виявиться, що набір «улюблених» ліків кожної сім'ї суто індивідуальний. Але без сумніву одне лікарський засіб є практично в кожному будинку. Правда, зберігається воно не в аптечці. Та й ліками-це засіб мало хто вважає. Мова йде про банальну лаврушке, без якої не обходиться безліч страв у будь-якій національній кухні. При чому тут аптечки? Та в тому-то і справа, що ми, на жаль, звели лаврові листи, коли-то символ слави, успіху, здоров'я наипростейшего вживання.

Лікувальні властивості лаврового листа: повертаємося до витоківВід тарілки супу до Олімпійського чемпіона

Лавровий лист - добре знайома всім пряність, без якої жодна господиня не мислить консервування, приготування супів і багатьох м'ясних страв. Між тим, ця пряність може і повинна мати набагато більш широке і, головне, корисне використання. Не випадково в міфології багатьох культур лавр розглядався як символ захисту, а нагороджували лавровими вінками Олімпійських чемпіонів.

вічнозелений Лавр – джерело користі для здоров'я

Лавровий лист крім свого звичного використання має ще й лікувальні властивості. Склад лавра унікальний, одного перерахування корисних речовин достатньо, щоб здивувати будь-якого споживача лаврушки. Крім звично-корисного набору вітамінів і мікроелементів, в лавровому листі є рідкісні капронова і валеріанова кислоти, смоли, ефірні масла, слизу і ще багато інших цілющих речовин, що в поєднанні своєму здатних поліпшувати здоров'я людини.

Забуті і мало використовувані цінні властивості лаврового листа згадуються в рецептах таких знаменитих лікарів, як Авіценна і Гіппократ. Відвари з лаврового листа здатні вилікувати від багатьох недуг: цукровий діабет, депресія, безсоння, вірусні, грибкові захворювання та багато інших пасують перед цим ароматним і благородним рослиною.

Лаврове ліки своїми руками: лікувальні властивості в народній медицині

Доступність лаврових листів, які продаються в будь бакалійній крамниці, легкість виготовлення з нього цілющого відвару, а також його дешевизна – тільки доповнюють безсумнівні достоїнства вічнозеленого чагарнику. За цим додатковим цінним якостям лаврушку можна порівняти хіба що з шипшиною, який теж можна заготовити або купити без проблем і великих фінансових витрат.

Безумовно, використання лаврового листа для лікування серйозних захворювань – тут без поради фахівця не обійтися. Але в лікуванні недуг, які протягом життя долають практично кожного, лавр просто незамінний. Кашель – наш вірний» супутник по життю. Його залишкові явища після одужання терзають наші тіла не один тиждень. Лаврове листя для лікування сухого кашлю – ліки номер один. Гастрит, розлад шлунку і з ними лавровий лист допоможе впоратися. Нескладно приготувати лаврове ліки від зубного болю, отиту, метеоризму, підвищеного тиску і багатьох інших недуг.

Лікувальні властивості лаврового листа: повертаємося до витоківЛавровий лист: протипоказання

Деякі рослини, які лікують, мають таке скромне число протипоказань, як лавровий лист. Хіба що Іван-чай. Але Іван-чай наш родич, росте повсюдно в Росії. А лавр – середземноморське рослина, екзотика для наших широт. Для іноземця така лояльність особливо приємна.

Тим не менш, слід знати, що з-за своїх збуджуючих якостей, лавровий лист небажаний майбутнім мамам. Не варто його використовувати при виразкових хворобах шлунка, дванадцятипалої кишки і цукровому діабеті, особливо у важкій формі. На цьому список протипоказань лаврового листа можна закрити. А ось показаннями - несть числа.

Схожі статті: