Корінь солодки: лікувальні властивості

Солодка (її ще називають солодкою голою, лакриці або лакричником) – багаторічна рослина з дуже складною кореневою системою, яка в однієї рослини займає велику територію, до декількох десятків квадратних метрів, глибоко проникаючи в землю і досягаючи іноді ґрунтових вод. Росте ця лікарська рослина в субтропічному кліматі.

Головне багатство солодки з точки зору медицини – це її цілющий корінь. Саме це корінь багатий своїм змістом, є в ньому цукру, в тому числі глюкоза, фруктора, сахароза, органічні кислоти, серед яких особливо слід назвати гліциризинову. Але і це ще не все. Є в цьому чудовому корені крохмаль, алкалоїди, смоли, ефірну олію і ще безліч інших не менш корисних і цінних речовин.

Корінь солодки: лікувальні властивості

Корінь солодки і його лікувальні властивості

Лікувальний ефект солодки описано задовго до наших днів. Ще у стародавньому китайському «Трактаті про травах», створеному 3000 років до нашої ери, цей корінь згадується як цінне ліки. У китайській медицині і зараз вважають корінь солодки сприяє довголіттю і додають в багато лікарські збори.

головними достоїнствами кореня і кореневища солодки є її здатності лікувати захворювання, що супроводжують кашлем, обволікаючі і легкі проносні засоби. Саме із-за цих властивостей препаратами солодки традиційно лікують хвороби верхніх дихальних шляхів.

Сечогінні здібності солодки часто використовують як лікарського засобу при лікуванні деяких захворювань сечостатевої системи, проносні та обволікаючі – при лікуванні захворювань шлунка і кишечника. Гліциризинова кислота надає корені солодки солодкуватий смак, тому часто присутня в харчуванні хворих на цукровий діабет.

Цей цілющий корінь допомагає в лікуванні імпотенції і захворювань передміхурової залози, нефриті і простатиті, коклюші і лімфогранулематозі. Всі ці хвороби піддаються лікуванню коренем солодки тому, що вона, крім усього іншого, є відмінним протизапальним засобом. Протизапальні якості солодки допомагають призупинити ріст пухлинних клітин. Непогані результати має цей корінь і як антигистминное, протиалергічну ліки. Лікують з його допомогою і шкірні захворювання, у тому числі псоріаз, алергічний дерматит. Показані препарати з кореня солодки та при ожирінні, особливо в дитячому віці.

Корінь солодки: лікувальні властивостіКорінь солодки і його додаткові корисні властивості

Давно і з користю для справи використовують корінь солодки харчова промисловість. Його додають в пиво, квас, кондитерські вироби, тонізуючі і газовані напої – кава і чай, пепсі і кока - кола. Корисний корінь лакриции і людям з проблемною, старіючої шкірою. Крім того, його можна використовувати для відбілювання шкіри і боротьби з пігментними плямами.

Корінь солодки: протипоказання

Корінь солодки відноситься до такого загону лікарських рослин, які мають досить багато протипоказань. Основною причиною їх є гліциризин. Не можна поєднувати цей корінь з препаратами, що знижують кров'яний тиск, і сечогінними засобами, тому що гліциризин здатний підвищити тиск. Із-за прийому кореня солодки може зрости рівень калію в організмі, що може призвести до порушення калієво-натрієвого балансу в крові. Гліциризин в поєднанні з деякими препаратами від серцевої недостатності може викликати сильну аритмію і, в окремих випадках, навіть зупинку серця. Традиційними можна назвати заборону на вживання цього лікарського рослини в період вагітності та годування груддю. Втім, ці типово жіночі стану не поєднуються з багатьма корисними рослинами –Іван-чай, оман, навіть лавровий лист не можна застосовувати під час вагітності та лактації.

Схожі статті: