Кора осики лікувальні властивості і протипоказання

Наші російські рослини – нерозривно пов'язана з людиною сутність. Вони годували, давали притулок, захищали від ворогів, лікували. Не випадково багато трави, дерева стали героями казок, билин, прислів'їв і приказок. Наприклад, осика. У російських казках з осики робили мертву воду і окроплювали нею загиблих героїв. Уособлення осики зі смертю невипадково. Вважається, що на осикове дерево стало шибеницею для Іуди Іскаріота. Навіть прислів'я є відповідна: «Удавлюсь на осинушке, на самій вершинушке» Між тим, сама осика допомогла зберегти не одне людське життя.

Кора осики лікувальні властивості і протипоказанняОсика: лікувальні властивості

Основою цілющої сили осики є її кора, взята з молодих осинок в період активного сокоруху, хоча можна використовувати як цілющий засіб і нирки, і листя цього дерева. Вивчений вченими складу осикової кори вражає уяву. Унікально наявність мікроелементів: мідь, молібден, залізо, кобальт, цинк, йод, нікель – ціла таблиця Менделєєва. Всі мікроелементи, що містяться в корі осики, життєво важливі для людського організму. Без кобальту неможливий процес кровотворення, він підтримує потрібну мікрофлору кишечника, запобігає загостренню хвороб нервової системи, важливий для розвитку і підтримки кісткової тканини. Нікель – цей мікроелемент міститься в організмі живих істот, у людини він присутній в печінці, нирках, гіпофізі, легенів. Важливість нікелю для людини ще мало вивчена, але одне точно відомо – недостатня кількість цього мікроелемента згубно позначається на самопочутті і здоров'я людини. Небезпека нестачі йоду давно визнана всесвітньою організацією охорони здоров'я. Молібден підтримує нормальний стан зубів, так як затримує в організмі фтор. Він бере участь в процесах, що регулюють ріст, виводить сечову кислоту, а стало бути, здатний боротися з подагрою. Мідь відіграє для організму своєрідну роль транспортного механізму, доставляючи клітинам необхідні речовини. Без міді неможливий процес перетворення заліза у гемоглобін.За кількістю мікроелементів кора осики трохи поступається лише шабельник, в якому майже вся таблиця Менделєєва зібрана.

Є в корі осики гіркі глікозиди – саликордин, саліцин, популін, тремулацин, наявність яких перетворює осикову кору в потужний протизапальний засіб. Глікозиди здатні знизити кількість цукру в крові, що робить кору осики корисною при лікуванні цукрового діабету.

Кора осики лікувальні властивості і протипоказанняОсновою цілющої сили осики є її кора

Відхаркувальний, потогінний, жарознижуючий, протиревматичний, антимікробну – ось які дії на людський організм може зробити кора осики. Незамінна кора осики при лікуванні хвороб сечостатевої системи: цистит, нетримання сечі, захворюваннями нирок. Препарати з кори здатні знищити бактерії, зняти біль і спазми. Лікує кора осики і простатит. Цинк, йод, аскорбінова кислота, дубильні речовини та ефірні олії – цей склад корисних речовин незамінний для лікування простати.

Затяжний кашель знайома, напевно, кожній людині. Відвар з осикової кори – відмінний засіб боротьби з хворобами, супутником яких є кашель. Є наукові докази про користь кори дерева навіть при туберкульозі. Прийом відвару осикової кори допомагає при лікуванні будь-якого простудного захворювання, що супроводжується підвищенням температури, адже саліцин, що міститься в осикової кори, є природним аналогом аспірину.

Протипоказання

Як багато лікарські рослини, осика та її кора протипоказань мають зовсім небагато. Небажане вживання її при схильності до запорів, і небезпечно при індивідуальній непереносимості.

Осика – наш природний Ескулап Осика – дерево, що росте повсюдно в Росії. Кожному добре знайомий її білий стовбур і різьблені листя. А тому не варто забувати старе прислів'я: «Де народився, там і згодився». Те, що росте в звичних для людини умов, і допомагає йому більше всього.

Схожі статті: