Кора дуба лікувальні властивості

Є лікарські рослини, у яких будь-яка його складова використовується в лікувальних цілях: лопух, оман, шабельник та інші. Звичайно, цілющим в кожній рослині є одна, рідше дві його частини. А є такі рослини, які дають людям на користь тільки одну свою частку, але зате користь цієї частини може перевершити цілющий ефект цілого ряду зростаючих ліків.

Кора дуба лікувальні властивостіКора дуба – могутнє ліки від хвороб

Дуб – дерево, що виростає на велику висоту і проживає довге життя. Наші предки шанували дуб як священне дерево і не рубали його, щоб не прогнівити богів-громовежцев. Напевно, тому збереглося так багато дубів-довгожителів, а виявлена в Північній Америці найстаріше дерево на Землі, виявилося саме дубом віком до 13 000 років! Плодоношення дуба починається не раніше 45-50 років його життя, так що знайдені під деревом жолуді можуть розповісти про вік свого батька.

Не дивно, що така давня рослина, яке ми вважаємо символом довголіття і мощі, і лікарем виявляється відмінною. Широко використовується кора дуба і в народній, і в офіційній медицині. Лікарі з успіхом призначають екстракти кори дуба для лікування багатьох захворювань, наприклад, у стоматології, гінекології, в лікуванні шкірних захворювань, як відмінне в'яжучий, протизапальний засіб.

Кора дуба лікувальні властивостіЛікарі з успіхом призначають екстракти кори дуба для лікування багатьох захворювань, наприклад, у стоматології, гінекології, в лікуванні шкірних захворювань, як відмінне в'яжучий, протизапальний засіб.

Наприклад, пародонтоз, вражає і старих, і молодих людей, стоматит, хитаються зуби, прекрасно можуть піддатися лікуванню відваром дубової кори завдяки антисептичним властивостям. Полоскання порожнини рота відваром дубової кори після видалення зубів, робить процес загоєння ранки більш швидким і безболісним. Допомагає цей же відвар боротися з неприємним запахом з рота і чудово відбілює зуби.

Мазі, виготовлені з кори дуба, незамінні для лікування шкірних захворювань, справляються з лікуванням екзем, гнійних, не загоюються ран, дерматитом різного походження.

Танін, головна складова в'яжучих речовин кори дуба, допомагає створити на ринках захисну плівку, яка дає можливість тканинам зажити швидше і без ускладнень.

Незамінним засобом є кора дуба для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту: коліт, виразки, дизентерія, - ось неповний перелік шлункових захворювань, пасующіх перед потужними в'яжучими властивостями цього природного ліки.

Кора дуба і краса

Зовнішня привабливість і краса потрібні кожній людині. Кора дуба може послужити нам і як чудового косметичного засобу, особливо у догляді за волоссям. Завдяки наявності дубильних речовин в корі цього дерева, препарати з неї активно борються з ламкістю і зайвою жирністю волосся, зміцнюють пофарбовані і слабкі волосся, надають волоссю здоровий блиск, здатні позбавити шкіру голови від лупи. Відваром кори дуба можна призупинити випадання волосся.

Кора дуба лікувальні властивостіБільш того, маска з кори дуба здатна надати волоссю красивий каштановий колір. Така природна фарба не пошкоджує структуру волосся, надає їм природний блиск і оздоровлює коріння. А якщо врахувати, що така фарба коштує зовсім недорого і придбати її можна в будь-якій аптеці, то цінність цього косметичного засобу тільки зросте.

Ліки з дубової кори лікують зайву пітливість рук, ніг і пахв. Якщо дезодоранти і антиперспіранти дають лише тимчасовий ефект, а іноді і зовсім не дають ніякого ефекту, то ліки з кори дуба – це можливість назавжди позбутися від пітливості, яка приносить масу неприємностей.

Препарати з кори дуба

Фармацевтична промисловість давно використовують кору дуба як цінна природна сировина. Заготовляють кору дуба навесні і тільки від молодих дерев. Робити заготовки самостійно не можна. На них необхідно отримати дозвіл від лісництва. Зате аптечні заготовки можна використовувати для самостійного приготування і використання в якості цінного лікарського засобу.

Схожі статті: