Календула: лікувальні властивості і протипоказання

Нігтики – саме так в просторіччі називається календула, прекрасне ліки від природи. Всі добре знають цей красивий квітка і як лікарська рослина, і як чудова декоративна прикраса будь-якого саду і городу. Квітка цей надзвичайно невибаглива, росте на будь-якому грунті, виростає на наступний рік там, де скинув свої напівкруглі насіння, чим значно полегшує роботу садівників.

Календула: лікувальні властивості і протипоказанняЗдається, що ці квітки яскраво-помаранчевого кольору – споконвічно російські, російські. Однак відомості про них доходять до нас з часів давнього Риму, це рослина використовував як ліки лікар і філософ I століття н. е. Діоскорид.

Цей природний лікар оспіваний у філософських і наукових працях наших предків. Шекспір назвав календулу квіткою, «що лягає спати разом із сонцем і разом з ним встає». Календула і, правда, сама схожа на сонце, протягом дня повертається за небесним світилом, згортає свої ніжні пелюстки в тіні і розгортає їх як крила при яскравих сонячних променях.

Лікувальні властивості календули

Народна чутка наділяє календулу воістину чудодійними властивостями, її називали символом постійності в любові і дружбі, додавали до весільних букетів. На них ворожили, їх дарували для здоров'я і щастя. В Росію слава про чудові властивості нагідок дійшла в XII столітті. Саме з цього часу розпочато історія використання календули як сильного лікарського засобу в нашій країні.

Календула: лікувальні властивості і протипоказанняЖовчогінну, знеболюючу, антисептичну, протизапальну, сечогінну – ось скільки лікувальних якостей у календули. Є підтверджені відомості про реальної допомоги лікарських препаратів з календулою раковим хворим. Звичайно, однією календулою вилікувати ракового хворого не вийде. А ось полегшити страждання, зменшити сильний біль календула цілком зможе. Це – прекрасний профілактичний засіб від застуди і грипу. Настоянки календули добре приймати у період зимових епідемій, тому що вони інактивують віруси. Добре допомагає календула і вже хворим, заварені квітки є відхаркувальним засобом, що допомагає при захворюваннях горла, бронхів і легенів. Деякі захворювання шлунково-кишкового тракту виліковуються, в тому числі і за допомогою відварів з календули.

вугрі, герпес, стоматит, гастрит, хвороби печінки, ангіна, фарингіт – всі ці хвороби не витримують впливу на їх шкідливі якості препаратів з календулою. Багато шкірні захворювання і неприємні її вади – бородавки, великі некрасиві родимки, пігментні плями, мозолі відступають, якщо їх лікують з допомогою нагідок.

Жінкам, які страждають жіночими захворюваннями, треба не забувати, що як марьин корінь, календула може по праву вважатися жіночим лікарем. Ерозії шийки матки, маткові кровотечі, різні запальні процеси жіночої статевої сфери можуть бути забуті, якщо їх лікують календулою.

Календула: лікувальні властивості і протипоказання

чи Є протипоказання у календули

Існує стійке переконання, що календула практично нешкідлива. Однак це хибна думка. Так, наприклад, властивість календули знижувати артеріальний тиск робить її шкідливою для гіпотоніків. Небажано використовувати її вагітним жінкам, оскільки вона може посилити явища токсикозу, особливо пізнього, і навіть спровокувати викидень. Не поєднується календула і з деякими лікарськими препаратами. Її заспокійливі якості можуть стати значно більш вираженими, якщо застосовувати її одночасно з такими травами, як валеріана. Календула – слабкий, але все ж алерген. Тому людям, які мають алергію, наприклад, на такі рослини, як ромашка або хризантема, також слід виключити календулу з використовуваних лікарських засобів.

Схожі статті: