Ялицеве масло: лікувальні властивості

Існує універсальне ліки відразу від усіх хвороб? Багато хто вважає, що таке ліки є, і називається воно ялицеве масло. Однак відразу слід сказати про те, що це широко використовувалося народне дикоросла ліки допомогти може тільки в комплексному лікуванні і ніколи не застосовується як єдиний лікарський засіб.

Ялицеве масло: лікувальні властивості

Лікарські властивості пихтового масла

Це масло з сильним хвойним ароматом має одне рідко зустрічається в лікарських рослинах властивість – відволікаюча. Нанесення масла на шкіру місце сильної болі впливає на нервові закінчення і значно зменшує біль. Ось чому це масло дуже допомагає при ревматизмі, невралгії, остеохондрозі, міозитах. Втирають ялицеве масло в свої перевантажені м'язи і спортсмени після виснажливих тренувань. Втирання в груди або спину масла ялиці при кашлі дратує шкіру і виробляє дію, аналогічне горчичникам.

Високі можливості пихтового масла в якості протизапального засобу.

Вхідні в його склад речовини здатні знищити таких грізних ворогів людини, як стафілококи і стрептококи. Тому всі гнійні рани, попрілості, фурункули, забиття швидко проходять при застосуванні цього ароматного масла. Невелика кількість пихтового масла, доданого у ванну, допомагають прочистити забиті носові ходи, полегшують дихання, тонізують і відновлюють сили. Така ванна, крім усього, допоможе впоратися з безсонням.

Протинабрякові властивості пихтового масла роблять його незамінним засобом проти нежитю. Якщо звичні краплі проти нежитю небезпечно застосовувати тривалий час, то смерековим маслом можна лікуватися до повного одужання. Важливо тільки не перевищити дозу: 2-х крапель у кожну ніздрю достатньо, інакше з'явиться сильне печіння слизової оболонки.

Ялицеве масло: лікувальні властивості

Аромат ялиці – одне з кращих засобів для поліпшення психоемоційного стану людини. Не випадково в санаторіях і профілакторіях це масло часто використовують у так званих кімнатах емоційного розвантаження. Сильний запах цього масла допомагає впоратися зі стресом, заспокоює, знімає почуття тривоги і нервове напруження. Ялицеве масло використовує фармацевтична промисловість для виготовлення різних лікарських препаратів, наприклад, його використовують як сировину для медичної камфори.

Косметологія і ялицеве масло: чекаємо детального вивчення

Косметологія використовує ялицеве масло, насамперед, для догляду за жирною, схильної до утворення вугрової висипки, шкіри. В даному випадку прекрасно допомагають антисептичну та протизапальну властивості цього чудодійного природного ліки. Хороший омолоджуючий ефект дають маски з використанням пихтового масла для в'янучої шкіри. Разом з тим, слід враховувати, що можливості пихтового масла в якості косметичного засобу вивчені ще недостатньо глибоко, тому і використання його в якості засобу для підтримки молодості і краси повинно бути досить обережним. Достатньо для початку 2 крапель, доданих до звичного крему або маски. При цьому треба обов'язково спостерігати за реакцією шкіри на цю добавку.

Кому протипоказано ялицеве масло

Насамперед, побоюватися пихтового масла повинні люди, які страждають алергією на хвойні дерева. Для них його використання може обернутися катастрофою, аж до анафілактичного шоку. При внутрішньому застосуванні цього народного зілля можливе загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Не можна вживати міцні напої під час лікування із застосуванням пихтового масла. Заборонено використовувати ялицеве масло епілептикам, що годують і вагітним жінкам.

Схожі статті: