Які вправи виробляють правильну поставу

Побачивши в дзеркалі своє відображення, багато хто з нас машинально розправляють плечі, адже сутулість нікому ще не була до лиця. Про правильну поставу нам говорять з дитинства. Прийшовши в школу, першим ділом нас вчать сидіти за партою, не завдаючи шкоди своїй спині. Але цього недостатньо, щоб виробити поставу. Тільки комплексний підхід до здоров'я спини дозволить вирішити цю проблему — хороший ортопедичний матрац і подушка, самоконтроль, плавання і, звичайно ж, фізичні вправи.

Спорт – це запорука здоров'я!

Які вправи виробляють правильну поставу

Всім давно відомо, що активні заняття спортом надають позитивний вплив на організм в цілому і на певні органи зокрема. Існує величезна кількість комплексів вправ: загальнозміцнюючі, для зниження ваги, для придбання рельєфу на тілі, для зміцнення попереку.

Умовно спортивні вправи можна розділити на статичні і динамічні.

Статичні вправи, в першу чергу, тренують витривалість і силу. Прикладом такої зарядки можна назвати асани в йозі. Основним принципом такого роду діяльності є утримання певної пози протягом декількох секунд або хвилин.

Динамічні ж вправи не пов'язані з утриманням пози і припускають рух. Прикладами можна вважати біг, присідання, махи, випади, нахили і віджимання.

Підбирати комплекси вправ повинен лікар або професійний тренер. Тільки фахівці можуть розрахувати навантаження і тривалість тренувань для кожного конкретного випадку.

Здорова чи хвора спина – як розібратися?

Які вправи виробляють правильну поставу

Постава – це природний стан людини при ходьбі, сидінні, у спокої або напрузі. Постава буває правильною і неправильною. Ознаками правильної постави можна назвати пункти, наведені нижче:

 • пряме положення голови і всій лінії хребта;
 • симетричне розташування лопаток і сідниць;
 • однакова довжина рук і ніг в спокійному розслабленому стані;
 • якщо від однієї ключиці провести лінію до іншої, вона вийде горизонтальною;
 • симетричне розташування лопаток і сідниць.

Ці ознаки говорять про здорову спині і правильній поставі.

Але що ж може стати причиною викривлення постави? Крім вроджених патологій, таких як недорозвиненість м'язів, зв'язок чи неправильна форма хребця, причинами поганої постави можуть служити різні фактори. Наприклад, робота, при якій вам доводиться тривалий час проводити на ногах або навпаки, сидячи. Травма спини або навіть поганий зір, при якому ви щурітесь, витягуючи шию вперед, щоб роздивитися щось, теж можуть суттєво зіпсувати вашу поставу.

Не тільки негарно, але й болить!

Як вже було сказано вище, причинами неправильної постави можуть стати як вроджені захворювання хребта, так і особливості роботи та загального здоров'я. У більшості випадків, сутулі люди мають не тільки візуальний вада, але й страждають від постійних болів і дискомфорту при ходьбі або тривалому сидінні. Безумовно, з цим потрібно боротися і виправляти. Але як?

Які вправи виробляють правильну поставу

В першу чергу варто звернутися до хірурга, який огляне вас і направить вас на рентген, якщо знадобиться, для встановлення точного діагнозу. А потім, залежно від результатів дослідження, підкаже вам, які вправи виробляють правильну поставу і як їх виконувати. Дуже важливо, щоб лікар підбирав саме те, що підходить особисто вам і вашому захворювання.

Можливо, що лікар пропише вам також масаж або плавання в басейні, що теж є відмінними способами лікування захворювань спини і хребта. Більш ефективним вважається комплексний підхід, що включає в себе курс масажу, відвідування басейну і фізичні навантаження. Важливо не перестаратися і гармонійно поєднувати всі види лікування.

Ранок починається з зарядки

Похід до лікаря і постановка діагнозу вкрай важливі, але сучасний темп життя і завантаженість на роботі не завжди дозволяє вчасно сходити в поліклініку. У такій ситуації можна почати приводити свою спину в порядок, не чекаючи діагнозу, але тільки дуже акуратно. Оптимальним варіантом буде ранкова зарядка. П'ятнадцять хвилин в день є у всіх, а результат навіть від мінімальних фізичних навантажень не змусить себе довго чекати.

Які вправи виробляють правильну поставу

Отже, давайте розберемося, що повинно бути в нашій ранкової гімнастики:

 1. Вправи, які виконуються стоячи.

2-3 хвилини ходьби на носках з предметом, лежачим на голові, навчить вас тримати спину рівно, а голову прямо. Присідання з палицею під лопатками не дозволять вам ссутулиться і «покажуть» спині її правильне положення. Також можна виконувати бічні нахили і обертання тулуба – це корисно не тільки для спини, але і для талії.

 1. Вправи, які виконуються лежачи.

Після розминки в положенні «стоячи» можна сміливо переходити до занять на підлозі. Всім відомі «ножиці» зміцнюють не тільки м'язи спини, але і преса – так що, виконуючи одну вправу, ви отримуєте подвійну користь. Корисними будуть і «велосипед», та «берізка».

Знаючи, що плавання в басейні позитивно впливає на м'язовий каркас спини, можна «поплавати» на підлозі. Але, звичайно, не зайвим буде записатися в басейн і ходити туди хоча б два-три рази в тиждень, адже в воді м'язи спини розслабляються і відпочивають.

Ідеальний стиль плавання для людей з порушеною поставою – це плавання на спині, коли ваше тіло повністю в горизонтальному положенні, м'язи шиї розслаблені (на відміну від інших стилів, де доводиться утримувати голову над водою, напружуючи її), і є можливість задіяти всі м'язи спини. Варто відзначити, що при подібному плаванні також працюють м'язи сідниць і преса. Таким чином, просто плаваючи, ви можете підтягнути ваше тіло з усіх боків.

 1. Вправи, які виконуються з опорою.

В якості опори можна взяти простий стілець. Багато чого можна робити у стіни. Наприклад, підійти до стіни, притулитися лопатками, випрямити їх і відійти від стіни, намагаючись зберегти таке положення. Важливим пунктом є завершення гімнастики. Закінчивши комплекс, ляжте на підлогу і відпочиньте, переведіть дух і налаштуйтеся на майбутній день.

Ранкова гімнастика корисна не тільки своїми фізичними аспектами, але вона також дозволяє прокинутися, обдумувати майбутній день, прорепетирувати майбутній виступ або налаштуватися на поїздку.

Тепер, знаючи, які вправи виробляють правильну поставу, ви можете сміливо зайнятися своїм здоров'ям і не відкладати це у довгу шухляду. Здоров'я – найцінніше в нашому житті і турбота про нього природно необхідна!

Схожі статті:

 • Вправи пілатес в домашніх умовах

  Бажання бути красивою і стрункою є у всіх жінок. Хтось сидить на дієтах, хтось ходить у фітнес-клуб, а хтось лише планує зайнятися собою «з понеділка». Безсумнівно, гарна фігура вимагає комплексн...

 • Робимо вправи для зміцнення попереку

  Кожен день наш хребет відчуває велике навантаження при ходьбі, тривалому сидінні на робочому місці, а також при заняттях будь-яким видом спорту. Поперек бере на себе основну роботу з підтримки ве...

 • Норма гемоглобіну в крові у жінок

  Скаржитеся на хронічну втому, головний біль, астенію, задишку? Тоді естьпоказания для здачі аналізу на виявлення рівня гемоглобіну в крові. Що це за елемент, якою є його роль в організмі, чим заг...

 • Кантрі - затишний світ з нотками старовини

  Глянсові поверхні, штучні матеріали, чорно-білі кольори! Ваш очей не втомився від цього світла, блиску, сталі і чіткої геометрії? Якщо це так, то кухня, вітальня в стилі кантрі – ваш вибір. Слово...

 • Проти насильства у власному будинку

  Напевно, майже в кожній родині іноді справа доходить до примусу або насильства – і зовсім не тому, що батьки мають садистськими нахилами. Іноді ми кричимо на дитину, буваємо байдужими або, навпак...