Як харчуватися під час вагітності

Новину про вагітність, що настала є значимою подією для будь-якої жінки. І якщо вона вирішує народити бажану дитину, то повинна бути готова до кардинальних життєвих змін – у режимі дня, меню, гардеробі. Та й сама майбутня мама часто стає зовсім інший і зовні, і внутрішньо.

Жінка, яка хоче народити здорового малюка, незмінно задається питанням – як харчуватися під час вагітності. Адже її організм повинен надавати всі необхідні речовини для повноцінного росту і розвитку дитини, а отримувати їх можливо тільки з їжею. Перед тим, як перейти до розгляду особливостей харчування по триместрах, розглянемо загальні рекомендації для вагітної.

Як харчуватися під час вагітностіПерш за все, потрібно змінити сам режим прийому їжі. Якщо до зачаття дитини жінка мала триразове харчування, то тепер їсти потрібно не менше 5 разів на день, але невеликими порціями. Справа в тому, що збільшується з кожним днем матка буде чинити тиск на сусідні органи, зокрема – на шлунок, який вже не зможе справлятися зі звичним об'ємом їжі.

Часто дбайливі подруги дають майбутньої матусі наказ їсти «за двох». Цього робити не варто. Ожиріння загрожує ускладненнями, як для вагітної, так і для її малюка. Правильніше буде їсти «для двох», піклуючись про вжиття потрібних продуктів в правильних обсягах. З іншого боку, не можна допускати почуття голоду. Ніякі важливі справи і невідкладні питання не повинні перешкодити прийому їжі майбутньої матері.

Звичайно, як би не старалася вагітна жінка харчуватися правильно і повноцінно, в зимово-весняний період складно забезпечити достатнє надходження вітамінів з їжею. Тому варто порадитися з лікарем з приводу прийому вітамінних комплексів.

Харчування вагітної в першому триместрі

Багато вагітних у першому триместрі страждають від проявів токсикозу і часто не хочуть навіть чути про їжу. Але морити себе голодом жінці «в положенні» ніяк не можна. У перші місяці після зачаття відбувається процес появи у плода всіх органів і систем організму, починає працювати маленьке сердечко. Та харчування вагітної в першому триместрі має забезпечити майбутньої дитини усіма необхідними речовинами для повноцінного росту і розвитку.Як харчуватися під час вагітності

На початку вагітності енергетична потреба жіночого організму залишається на колишньому рівні. Тому вживання калорійної (і часто дуже шкідливою) їжі може призвести до набору зайвої ваги і ускладнити виношування дитини. Так що майбутній матусі потрібно обмежити надходження з їжею вуглеводів, відмовившись від випічки, солодощів, білого хліба. А ось білки і жири необхідні, краще рослинного походження, що містяться в горіхах, насінні, рослинних оліях, бобових культурах. Свіжі овочі і фрукти можна їсти у великих кількостях - вони не тільки наситять організм вітамінами, але і допоможуть зменшити прояви токсикозу. З напоїв краще віддати перевагу морси, соки зі свіжих ягід і фруктів.

Зробимо висновок про харчуванні в першому триместрі: якщо до настання вагітності жінка харчувалася правильно і повноцінно, то в перші 3 місяці кардинально міняти своє меню їй не доведеться.

Харчування вагітної у другому триместрі

Другий триместр не даремно називають «золотим» часом вагітності. До цього терміну зазвичай зникають ознаки токсикозу, самопочуття і настрій жінки покращується, а розмір животика ще не заважає звичної життєдіяльності.

Рекомендації по харчуванню залишаються колишніми, але з'являються особливості. Так, у другому триместрі в організмі вагітної жінки виснажуються запаси заліза та знижується рівень гемоглобіну. Заповнити цю втрату можна за допомогою вживання залізовмісних продуктів - круп і бобових, м'яса і морепродуктів, томатного і яблучного натуральних соків.Як харчуватися під час вагітності

Під час вагітності печінка і нирки працюють в посиленому режимі. Щоб не піддавати ці органи додаткової навантаженні, потрібно відмовитися від гострих страв і їжі з підвищеним вмістом холестерину, випивати помірну кількість рідини.

Для забезпечення повноцінного росту малюка необхідно підвищене вживання білка – основного «будівельного матеріалу» для людського організму. При цьому для полегшення роботи шлунка м'ясні та рибні страви краще їсти вранці і на обід, а молочні та рослинні продукти – у другій половині дня.

Щоб не спровокувати появу алергії у дитини, вагітна жінка повинна бути обережна при вживанні продуктів – потенційних алергенів. До них відносяться шоколад і какао, червоні ягоди, мед, цитрусові.

Харчування вагітної в третьому триместрі

Останні місяці вагітності небезпечні розвитком пізнього токсикозу. Майбутню маму можуть турбувати набряки, через здавлювання шлунка з'являється печія. Рекомендується обмеження споживаної рідини до 1 літра в день, а також відмова від солі в їжі, так як вона має властивість затримувати воду в організмі.

Харчування вагітної в третьому триместрі повинно бути менш калорійним, адже вона в цей період менше рухається, а її дитина активно набирає вагу, який може стати надмірним.

Для формування міцних кісток майбутнього дитини необхідний кальцій, і якщо його не буде вистачати в споживаної вагітною жінкою їжі, малюк візьме потрібну йому кількість з материнського організму. Саме тому майбутній мамі ніколи не завадить склянку молока, шматочок сиру або порція свіжого сиру.

Якщо все-таки при складанні свого меню вагітну жінку відвідає сумнів з приводу доцільності того або іншого продукту, варто згадати, як виношували і народжували дітей 40-50 років тому. В ту пору жінки нічого не знали про УЗД, не приймали гормони в таблетках, не лягали «на збереження». Робота на свіжому повітрі, відсутність комп'ютерів, активний спосіб життя і, найголовніше, свіжі і натуральні продукти зі свого городу – все це дозволяло нашим бабусям успішно народжувати, найчастіше, не одну дитину. Ось на що слід орієнтуватися сучасним жінкам «в положенні».

Як харчуватися під час вагітності

Схожі статті:

 • Сумісність знаків зодіаку Козеріг і Ваги

  Якщо Козеріг і Ваги існують разом, то скоріше за все це взаємовигідний союз. Кожен переслідує свої інтереси, без особливого романтизму і емоцій. Звичайно, головним з влаштування вогнища і матеріа...

 • Сумісність знаків Зодіаку Телець і Ваги

  У відносинах представники знаків Зодіаку Телець і Ваги завжди конкурують і змагаються між собою. Телець дуже впертий, а Терези не можуть впоратися своїм почуттям самолюбства. Саме ці якості їх ха...

 • Сумісність знаків зодіаку Діва і Ваги

  Суперечливий і складний союз. Стосунки у такій парі будуть сприятливими за умови гарної інтимної сумісності, так як в духовному відношенні романтичні Ваги і холоднокровна спокійна Діва насилу зна...

 • Сумісність знаків Зодіаку Овен і Ваги

  Взаємини представників знаків Зодіаку Овен і Ваги поєднують в собі цілий ряд протилежностей. По-перше, Овен підвладний стихії Вогню, а Ваги відноситься до стихії Повітря. Вогняний запал Овна легк...

 • Сумісність знаків зодіаку Лев і Ваги

  Говорячи про сумісність знаків Зодіаку Лев і Ваги, то представники цих знаків можуть створити успішний союз. Їх відносини наповнені радістю і взаєморозумінням. Між ними практично не буває сварок...