Імбир: лікувальні властивості і протипоказання

Роки радянської влади позбавили нас багатьох споконвічно російських традицій, уподобань, звичок, у тому числі в російській кулінарії. Наприклад, така заморська пряність, як імбир, до революції використовувалася практично в кожній російській родині. Популярність імбиру була не нижче популярності чорного перцю. Знаменитий тульський пряник своє звичне назву отримав саме завдяки імбиру. Імбир додавали як перець в багато страви – від супів до солодощів. Чим не догодив більшовикам імбир – невідомо. Радує, що в даний час імбир повернувся в нашу кухню, і, здається, назавжди.

Імбир: лікувальні властивості і протипоказанняІмбир, склад корисних речовин

Ми звикли вважати імбир лише чудовою пряністю, і мало знаємо про те, що цей рогатий корінь (саме так перекладається з санскриту його назва) – джерело корисних властивостей для нашого здоров'я. Імбир на відміну від звичних для нас корисних рослин, наприклад, ромашки, полину або лопуха, ніколи не ріс у дикій природі. Це культурна рослина вимагає особливих кліматичних умов, визріває протягом майже 10 місяців. А росте в Китаї, Японії, В'єтнамі, Індії, Західній Африці, Бразилії, Аргентині – країни імбир теж вибрав не звичайні.

Що стосується властивостей імбиру, то за своїм складом цей рогатий корінь – невичерпне джерело користі для здоров'я. В імбирі присутні і вітаміни, і мікроелементи, і амінокислоти. Їх незвичайне поєднання і є джерело цілющої дії на недуги і хвороби людини.

В імбирі міститься майже повне поєднання вітамінів групи В. Ці вітаміни надають необхідний тонус, без них неможлива робота серцево-судинної системи. Наявність в імбирі вітаміну С допомагає боротися з простудними захворюваннями. Вітамін Е (і він є в цілющому корені) – це, як відомо, вітамін молодості.

Крім кальцію, заліза, калію, заліза та інших звичних мікроелементів до складу імбиру входять марганець, фосфор, селен, цинк, натрій. Розчин марганцівки – звичний засіб у боротьбі з отруєннями, ранами. І дійсно, марганець здатний перемогти багато шкідливі для людини токсичні сполуки. Без марганцю не можлива робота щитовидної залози, він допомагає засвоєнню заліза, оптимізує роботу центральної нервової системи.

Поєднання вітаміну Е і селену – рідкісне поєднання в одній рослині. Ці речовини не взаємодіють, але чудово замінюють один одного у біологічних процесах організму людини. Крім того, селен підвищує опірність людини до несприятливих умов середовища проживання, захищаючи тим самим від різних хвороб.

лікує імбир

Імбир надає на людини тонізуючу, потогінну, відхаркувальну дію. З допомогою імбиру лікують простудні захворювання, бронхіальну астму. Здатність імбиру нейтралізувати отрути незамінна при лікуванні харчових отруєнь та інших шлункових хвороб.Імбир: лікувальні властивості і протипоказання

Імбир широко використовують при схудненні, оскільки він підсилює обмінні процеси і благотворно впливає на травлення. Варто кілька хвилин пожувати шматочок імбиру, щоб усунути неприємний запах з рота. Імбир знімає симптоми втоми, покращує кровопостачання мозку кров'ю, лікує безпліддя та імпотенцію.

Протипоказання

Більшість дикорослих лікарських рослин мають зовсім незначну кількість протипоказань. Досить згадати шабельник, який практично нешкідливий. Імбир на відміну від таких рослин і має більше протипоказань. Пекучий смак імбиру додає пікантність страв, але шкодить слизових оболонок, тому протипоказаний хворим з виразковими хворобами. Імбир шкідливий і тим, хто страждає захворюваннями печінки, оскільки посилює секреторну функцію печінки. Не варто вживати імбир і тим, що страждає підвищеним тиском.

Схожі статті: